Strona główna » Wybory samorządowe 2014 » Wykaz kandydatów BiZBR do miasta i powiatu

Wykaz kandydatów BiZBR do miasta i powiatu

Wybory samorządowe odbędą się zgodnie z zarządzeniem premiera 16 listopada. Poniżej przedstawiamy sylwetki wszystkich kandydatów, którzy będą w tegorocznych wyborach kandydować do Rady Miasta Bochnia oraz do Rady Powiatu w Bochni z Komitetu Wyborczego Wyborców “Bochnia i Ziemia Bocheńska – Razem”.

 

KWW „Bochnia i Ziemia Bocheńska – Razem” – kandydaci do Rady Miasta Bochnia

Okręg nr I, ulice: Gazowa, Jana Ptaśnika, Łany, Na Buczków, Na Kąty, Partyzantów, Proszowska, Składowa, Stefana Żeromskiego, Wodociągowa.

Halina Ryncarz, 68 lat, wykształcenie średnie, emerytka, wieloletnia działaczka społeczna, członek Zarządu Osiedla „Proszowskie”, mieszkanka ul. Proszowskiej.

Okręg nr II, ulice: 20 Stycznia, Garncarska, Graniczna, Hutnicza, Julii i Wojciecha Goczałkowskich, Krótka, Ks. Stanisława Staszica, Ludwika Piotrowicza, Romana Grodeckiego, Tadeusza Rejtana, Wygoda.

Krzysztof Pyciak, 39 lat, mechanik, właściciel serwisu samochodowego i firmy transportowej, mieszkaniec ul. Grodeckiego.

Okręg nr III, ulice: Adolfa Mitery, Birków, Franciszka Kaima, Karolina, Krzyżanowicka, Smyków.

Zbigniew Włosiński, 48 lat, kierowca-mechanik, pracownik RPK Bochnia, mieszkaniec ul. Smyków.

Okręg nr IV, ulice: Brzeska, Krzeczowska, Podedworze.

Jan Jaszczyński, 64 lata, elektro-energetyk, pracownik PKP Energetyka S.A., członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ławnik Sądu Okręgowego w Tarnowie, od kilku kadencji członek Zarządu Osiedla „Łychów-Krzęczków”.

Okręg nr V, ulice: Brzeźnicka, Łopianka, Łychów, Myśliwska, Stanisława Gąsiorka, Świętego Urbana, Waleriana Hillenbranda, Wawrzyńca Pisza.

Karol Klima, 40 lat, dziennikarz, redaktor i grafik komputerowy, członek Rady Parafialnej parafii św. Jana Nepomucena w Bochni i redaktor pisma „Źródełko”, radny Rady Miejskiej w Bochni w latach 1998-2002, mieszkaniec ul. Brzeźnickiej.

Okręg nr VII, ulica św. Jana.

Roman Kukla, 63 lat, ekonomista, specjalista ds. planowania w „Stalprodukt” S.A., trener piłkarski, działacz sportowy, mieszkaniec os. św. Jana.

Okręg nr VIII, ulice: Murowianka, Nad Babicą, Prof. Stanisława Fischera, Tadeusza Kościuszki, Władysława Kiernika, Zygmunta Krasińskiego.

Henryk Wilk, 63 lata, emeryt – elektromonter, działacz społeczny, były członek Zarządu Osiedla św. Jana, mieszkaniec ul. Murowianka.

Okręg nr IX, ulice: Antoniego Langera, Kolejowa, Konstytucji 3 Maja, Księcia Józefa Poniatowskiego, Marii Bielawskiej, Wojska Polskiego.

Wojciech Kolasiński, 38 lat, absolwent Politechniki Krakowskiej, przedsiębiorca.

Okręg nr X, ulice: Piotra Galasa, Pod Lipką, Świętego Leonarda.

Maciej Mrózek, 41 lat, informatyk, pracownik spółki PKP Informatyka, członek zespołu redakcyjnego „Zwiastuna Maryi”.

Okręg nr XI, place: Ks. Antoniego Czaplińskiego, Świętej Kingi. Ulice: Bernardyńska, Campi, Gołębia, Górników, Józefa Romana, Ks. Walentego Gadowskiego, Ludwika Stasiaka, Oracka, Ofiar Katynia, Polna, Regis, rtm. Witolda Pileckiego, Studencka, Szewska, Świętokrzyska, Tadeusza Czackiego, Za Szybem, Zaułek Św. Mikołaja.

Adam Kobiela, 59 lat, architekt, prowadzi własne biuro projektów, wcześniej przez 25 lat pracował w administracji publicznej.

Okręg nr XII, place: Gen. Kazimierza Pułaskiego, Gen. Leopolda Okulickiego. Ulice: Adama Mickiewicza, Andrzeja Benesza, Biała, Bracka, Dominikańska, Jana Matejki, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Kowalska, Niecała, Różana, Rynek, Skwer Waleriana Kasprzyka, Solna, Solna Góra, Storynka, Sutoris, Wąska, Więźniów Oświęcimia, Wolnica.

Maciej Fischer, 41 lat, ekonomista, prywatny przedsiębiorca, radny Rady Miejskiej w Bochni w latach 2006-2014, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej obecnej kadencji, skuteczny w realizacji wielu wniosków mieszkańców, inicjator wprowadzenia w Bochni budżetu obywatelskiego.

Okręg nr XIV, ulice: Edwarda Dembowskiego, Franciszka Hoszarda, Gen. Henryka Dąbrowskiego, Gródek Wójtowski, Henryka Sienkiewicza, Józefa Wybickiego, Juliana Goslara, Kącik, Michała Czyżewicza, Sądecka, Uzbornia, Węgierska, Widok, Zalesie Dolne.

Rafał Kłosowski, 38 lat, menager, prywatny przedsiębiorca, wyróżniony w konkursie RMF FM „Giełda Funduszy Europejskich 2012”, współpracuje z Fundacją „Salina Nova” przy projekcie „Bochnianie współdecydują”.

Okręg nr XVII, ulice: Armii Krajowej, Bogusława Serwina, Kazimierza Brodzińskiego, Krakowska, Krakowskie Przedmieście, Marcina Samlickiego, Nowy Świat, Stanisława Wyspiańskiego, Włodzimierza Podgórca.

Andrzej Dąbrowski, 60 lat, technik-elektronik, właściciel serwisu napraw sprzętu radiowo-telewizyjnego.

Okręg nr XVIII, ulice: Gen. Tadeusza Jakubowskiego, Legionów Polskich od 24 do końca.

Halina Ujejska, 59 lat, geodeta, ekonomistka, pracownik samorządowy, mieszkanka ul. Legionów Polskich.

Okręg nr XIX, ulice: Gen. Mariana Turkowskiego, Gen. Waleriana Czumy, Legionów Polskich 12-22, Płk. Józefa Serugi.

Czesław Kuchno, 76 lat, emeryt-technik budowlany, w latach 1992-2003 – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni.

Okręg nr XX, ulice: Edwarda Windakiewicza, Legionów Polskich 5-11, Zaułek Franciszka Mollo.

Ewa Dobrzańska, 58 lat, emerytowana księgowa i kadrowa, ławnik Sądu Rejonowego w Bochni, działaczka społeczna w organizacjach pozarządowych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Członek zarządu Rodziny Kolpinga przy parafii św. Pawła w Bochni, przewodnicząca komisji kultury i oświaty przy oddziale rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bochni.

Okręg nr XXI, ulice: Brzozowa, Chodenicka, Edwarda Karasia, Filipa Szewczyka, Karosek, Kręta, Ks. Józefa Tischnera, Lipie, Mikołaja Volkmara, Majora Bacy, Solidarności, Tadeusza Popka, Trinitatis, Wąwóz.

Kazimierz Leżanka, 53 lata, emerytowany policjant, działacz społeczny, strażak-ochotnik, naczelnik OSP Chodenice, komendant miejski OSP w Bochni, przewodniczący Zarządu Osiedla „Chodenice”.

 

KWW „Bochnia i Ziemia Bocheńska – Razem” – kandydaci do Rady Powiatu w Bochni (zamieszczani na listach według kolejności alfabetycznej)

OKRĘG NR 1 – MIASTO BOCHNIA

  1. RAFAŁ BĄK

Lat 31, absolwent AGH Kraków, UE i Akademii Krakowskiej, specjalista d/s multimediów, socjolog, pracownik samorządowy, mieszkaniec ul. Pisza.

  1. STANISŁAW BUKOWIEC

Lat 42, absolwent UJ, były wiceburmistrz miasta Bochni, zastępca wójta gminy Bochnia, działacz społeczny i sportowy, prezes OSP, członek zarządu Stowarzyszenia BiZBR.

  1. DANUTA GÓRA

Lat 62, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni, pracuje charytatywnie w wielu organizacjach społecznych, mieszkanka os. Niepodległości.

  1. JAN GRZYWACZ

Lat 64, dr nauk humanistycznych, tłumacz przysięgły języka niemieckiego w zakresie prawa i ekonomii, radny Rady Miasta Bochni w latach 2002-2006.

  1. JERZY JACAK

Lat 60, wykształcenie wyższe, inżynier, pracownik TAURON, radny miasta Bochni w latach 1998-2002, współzałożyciel i prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Bł. E.Bojanowskiego w Bochni.

  1. WIESŁAW KŁUŚ

Lat 51, wykształcenie wyższe, logistyk, działa w organizacjach charytatywnych na terenie Małopolski, członek zarządu stowarzyszenia „Bochnia i Ziemia Bocheńska – Razem”.

  1. JERZY LYSY

Lat 59, absolwent Politechniki Krakowskiej – mgr inż. budownictwa, uprawniony projektant, od 19 lat wójt gminy Bochnia, prezes Stowarzyszenia „Bochnia i Ziemia Bocheńska-Razem”.

  1. BARBARA NISZCZOTA

Lat 68, mgr ekonomii, wieloletni nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Krakowie, były inspektor oświaty i dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni.

  1. RENATA PUKA

Lat 42, wykształcenie wyższe pedagogiczne, kierownik Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego, animatorka imprez muzyczno-charytatywnych.

  1. ELŻBIETA RYDZ

Lat 40, wykształcenie wyższe, nauczyciel języka angielskiego w I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, zaangażowana we współpracę międzynarodową młodzieży.

  1. MARIA STASZCZYSZYN-DANIEC

Lat 42, wykształcenie wyższe, prywatny przedsiębiorca – właścicielka biura nieruchomości, propagatorka sportów rodzinnych, b. prezes Stowarzyszenia Miłośników Sportu X-teem.

 MAŁGORZATA SZCZEPARA

Lat 59, wykształcenie wyższe, mgr prawa, była radna miejska i wiceburmistrz miasta Bochni, prywatny przedsiębiorca, prowadzi kancelarię prawną.

  1. MARIUSZ TROJAK

Lat 41, dr nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Fundacji im. Dr Anny Trzaski-Wilkońskiej „Pomagajmy Szpitalowi w Bochni”.

  1. JAN TRUŚ

Lat 45, absolwent UJ, b. dyrektor MDK Bochnia, wicedyrektor Gminnego Centrum Kultury, współtwórca Bocheńskiego Chóru Kameralnego, członek Rady Parafialnej Parafii św. Pawła.

OKRĘG NR 2 – GMINA BOCHNIA

  1. BOŻENA GRZYBACZ

Lat 57, wykształcenie wyższe, absolwentka studiów na wydziale pielęgniarstwa oraz studiów podyplomowych, w latach 1998-2006 sołtys Cerekwi, obecnie dyr. SPG ZOZ w Bochni.

  1. ANNA GUT

Lat 43, wykształcenie wyższe, dyrektor Zespołu Szkół Gminnych im. Lotników Polskich w Nieszkowicach Wielkich.

  1. MAŁGORZATA KOZŁOWSKA

Lat 50, wykształcenie wyższe, absolwentka UJ – kierunek historia, dyr. Zespołu Szkół Gminnych im. M. Kopernika, opiekunka Obserwatorium Astronomicznego w Gawłowie.

  1. BARBARA KWECZKO

Lat 49, wykształcenie średnie technik – ekonomista, handlowiec i instruktor kultury, sołtys wsi Gorzków, w latach 2006-2010 radna gminy Bochnia.

  1. MICHAŁ MOŻDŻEŃ

Lat 32, wykształcenie wyższe – magister bankowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, prezes Klubu Sportowego „KORONA” w Brzeźnicy.

  1. JERZY RACZYŃSKI

Lat 58, prywatny przedsiębiorca, od 1994 sołtys wsi Łapczyca, radny powiatu bocheńskiego I, II, III i IV kadencji, członek Stowarzyszenia BiZBR.

  1. PIOTR SKOCZEK

Lat 47, absolwent UJ, prawnik, prywatny przedsiębiorca, właściciel i wydawca miesięcznika „Ziemia Bocheńska”, współtwórca Stowarzyszenia BiZBR.

  1. IWONA WEŁNA

Lat 48, wykształcenie wyższe, dyrektor Zespołu Szkół Gminnych im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławicach.

 

OKRĘG NR 3 – MIASTO I GMINA NOWY WIŚNICZ

  1. STANISŁAW GAWORCZYK

Lat 58, absolwent Politechniki Krakowskiej – mgr inż. budownictwa lądowego, od 1999 roku burmistrz miasta i gminy Nowy Wiśnicz.

  1. STANISŁAW JAROSZ

Lat 67, prywatny przedsiębiorca, mieszkaniec Muchówki, prezes miejscowej OSP, zasłużony działacz społeczny.

  1. RENATA KIEREPKA

Lat 40, wykształcenie wyższe mgr inż. budownictwa, zastępca burmistrza miasta i gminy Nowy Wiśnicz.

  1. MATEUSZ KRUK

Lat 30, wykształcenie wyższe, mgr rachunkowości, mgr informatyki oraz mgr administracji publicznej, pracownik samorządowy, mieszkaniec Olchawy.

  1. MARIA MAŁEK

Lat 62, pielęgniarka, zasłużona działaczka charytatywna i społeczna, mieszkanka Królówki, inicjatorka rozbudowy miejscowej szkoły.

  1. KATARZYNA MATRAS

Lat 43, wykształcenie wyższe pedagogiczne, dyrektor przedszkola w Starym Wiśniczu, Kobylu, Nowym Wiśniczu i Wiśniczu Małym, działaczka społeczna.

OKRĘG NR 4 – GMINA DRWINIA I RZEZAWA

  1. ANNA AKSAMIT

Lat 47, specjalista pracy socjalnej, wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni, mieszkanka Zielonej.

  1. HALINA DZIKI

Lat 62, ekonomista, w latach 1995-2006 sekretarz Urzędu Gminy w Rzezawie, od 2008r. pracownik administracyjny GZOZ, działaczka spółdzielczości bankowej, ławnik Sądu Rejonowego, członek Zarządu Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

  1. ANNA KANIA

Lat 52, wykształcenie pomaturalne, pielęgniarka w Szpitalu Powiatowym w Brzesku, członek rady rodziców Gimnazjum w Rzezawie, działacz społeczny, mieszkanka Rzezawy.

  1. TADEUSZ NOWAK

Lat 55, wykształcenie zawodowe mechanik-kierowca, wieloletni pracownik RPK w Bochni i działacz NSZZ „Solidarność” przy RPK Bochnia, mieszkaniec Krzeczowa.

  1. WŁADYSŁAWA NOWAK

Lat 52, wykształcenie wyższe, była wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Gminnych w Mikluszowicach, współzałożyciel szkoły muzycznej I-go stopnia w Mikluszowicach.

  1. STEFAN RAKOCZY

Lat 52, wykształcenie zawodowe, górnik-emeryt, od 2011 sołtys wsi Gawłówek, działacz społeczny, propagator sportu i kultury fizycznej.

  1. JACEK ŚMIETANA

Lat 35, mgr inż. budownictwa, ekonomista, członek Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, mieszkaniec Łazów.

  1. PAWEŁ WYMAZAŁA

Lat 29, wykształcenie wyższe, pracownik administracji samorządowej, strażak OSP Niedary, działacz społeczny, mieszkaniec wsi Niedary.

 

OKRĘG NR 5 – GMINA LIPNICA MUROWANA, ŁAPANÓW, TRZCIANA I ŻEGOCINA

  1. EWELINA BOGDAŁ ( z d. Orzeł)

Lat 32, wykształcenie wyższe, pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni, mieszkanka Żegociny.

  1. PIOTR BUKOWIEC

Lat 45, wykształcenie średnie, trener żeńskiego II-ligowego klubu sportowego „Naprzód” Sobolów, prezes KS „Beskid” Żegocina, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Przybyszówka” w Żegocinie.

  1. TOMASZ FERENC

Lat 34, mgr inż. budownictwa, pracownik samorządowy, muzyk występujący w kapelach „Bochnianie” i „Łapanowianie”, mieszkaniec Trzciany.

  1. JANUSZ KUKLA

Lat 29, wykształcenie wyższe, inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Krakowskiej, prywatny przedsiębiorca – właściciel biura projektowego, mieszkaniec Łąkty Górnej.

  1. JAN KULIG

Lat 74, wykształcenie średnie, b. naczelnik gminy, przewodniczący Rady Gminy, a od 2002 roku wójt gminy Łapanów, wieloletni działacz społeczny, pasjonat kultury fizycznej i sportu.

  1. TERESA MRUGACZ

Lat 58, wykształcenie wyższe, emerytowana nauczycielka języka polskiego, malarka i poetka, działaczka społeczna, członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, mieszkanka Bytomska.

  1. ANGELINA NOWAK

Lat 23, wykształcenie wyższe, nauczyciel wychowania przedszkolnego, zaangażowana w działalność Caritasu, promotorka sadownictwa i ogrodnictwa, mieszkanka Leszczyny.

  1. JERZY PIŚ

Lat 61, wykształcenie średnie techniczne, pracownik Stalprodukt-WAMECH, w latach 1990-1994 przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana, w latach 1994-2006 wójt gminy Lipnica Murowana.

  1. ŁUCJA PŁAWECKA

Lat 46, wykształcenie zawodowe, sprzedawca, gospodyni domowa, działa społecznie na rzecz szkoły i w komitecie budowy kościoła, mieszkanka Rajbrotu.

  1. DARIUSZ WŁUDYKA

Lat 39, wykształcenie wyższe, prywatny przedsiębiorca – rolnik, przewodniczący Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Bochni, działacz zarządu powiatowego OSP, mieszkaniec Zbydniowa.

Zobacz także

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code