Strona główna » Więcej wiadomości » Społeczność „Siódemki” uczciła 30-lecie nadania imienia Jana Pawła II

Społeczność „Siódemki” uczciła 30-lecie nadania imienia Jana Pawła II

18 maja Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni uczciła 30. rocznicę nadania szkole imienia Patrona. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w dzienną datę urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św. Pawła Apostoła, której przewodniczył ksiądz prałat Jan Nowakowski. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali do budynku Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie odbyła się dalsza część obchodów jubileuszowych.
Oficjalną część wydarzenia rozpoczął Dyrektor Szkoły – Marcin Bijata, który powitał zgromadzonych gości oraz całą społeczność szkolną. Następnie zaprosił uczestników wydarzenia na program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły.

Występ miał formę programu telewizyjnego, w którym m. in. zaprezentowano wydarzenia z życia Patrona szkoły, a także historię, codzienność i osiągnięcia placówki. W programie nie zabrakło rozmów i wywiadów. Szczególnym momentem była rozmowa z pierwszym dyrektorem szkoły – Janem Dudą, który przybliżył okoliczności nadania szkole imienia Jana Pawła II. W swoim wystąpieniu nakreślił historyczny proces związany z wyborem patrona oraz przypomniał, jak wyglądały przygotowania do tego ważnego wydarzenia sprzed trzydziestu lat.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście. Wśród nich była Burmistrz Miasta Magdalena Łacna, która podkreśliła wyjątkowy charakter jubileuszu oraz znaczenie postaci, dziś Świętego Jana Pawła II dla kolejnych pokoleń uczniów i nauczycieli. W swoim przemówieniu Gospodarz Solnego Grodu zaznaczyła, że Dzień Patrona jest dla każdej szkoły czasem dumy, wdzięczności i refleksji nad wartościami przekazywanymi młodemu pokoleniu. Przypomniała również, że od 30 lat Patron szkoły inspiruje społeczność szkolną do życia w duchu szacunku, odpowiedzialności i troski o drugiego człowieka. Burmistrz zwróciła uwagę na bogatą tradycję szkoły, liczne sukcesy uczniów oraz zaangażowanie nauczycieli i pracowników placówki, składając całej społeczności szkolnej wyrazy uznania oraz życzenia dalszego rozwoju i kolejnych osiągnięć.

Następnie głos zabrali Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni Anna Famielec oraz ksiądz prałat Jan Nowakowski. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Marcin Bijata zaprezentował okolicznościowy medal przekazany z Watykanu z okazji 30-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 7 imienia Jana Pawła II. Medal stał się symbolicznym podkreśleniem znaczenia jubileuszu oraz wieloletniego związku szkoły z jej Patronem – św. Janem Pawłem II.

Zobacz także

Ponad 24 tony serca dla dzieci z Kamerunu. Mieszkańcy znów pokazali swoją wielką hojność

Blisko 24,5 tony makulatury udało się zebrać podczas drugiej w tym roku akcji „Makulatura na ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code