Strona główna » Wydarzenia » Liczne sukcesy uczniów „Mechanika”

Liczne sukcesy uczniów „Mechanika”

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni uczestniczyli z powodzeniem w XIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, który odbył się 5 kwietnia 2013 r. w Poznaniu.

W kategorii  indywidualnej klas technikalnych (udział wzięło w nim 300 uczniów z kilkudziesięciu szkół z całej Polski) uczniowie popularnego „Mechanika” zajęli I miejsce, a najlepszy pośród nich Jacek Kołodziej wśród licznych nagród rzeczowych otrzymał indeks uprawniający do studiowania na Politechnice Poznańskiej.

Również sukcesem zakończył się start uczniów Zespołu w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej, zorganizowanej w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej – w klasyfikacji indywidualnej zdobyli 3 i 9 miejsce. Natomiast w klasyfikacji ogólnopolskiej zespołowej  uzyskali wysokie 2 miejsce.

Trzeci laur bocheńskiego „Mechanika” to wygranie konkursu  na najlepszego ucznia w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych, zorganizowanego w obecnym roku przez Zespół Szkół Mechanicznych  nr  3 w Krakowie.
(inf. prasowa)

W Stradomce drogowcy naprawili drogę powiatową, która uległa uszkodzeniu przez aktywne w tym miejscu osuwisko. Koszt naprawy to 135 tysięcy ...