Strona główna » News » W Starym Wiśniczu powstanie rowerowe miasteczko ruchu drogowego

W Starym Wiśniczu powstanie rowerowe miasteczko ruchu drogowego

31 października 2016r. zawarta została umowa z firmą WOLIMEX na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego w miejscowości Stary Wiśnicz. Zakończenie budowy zaplanowano na 17 lipca 2017r. Wartość robót wynosi 547 507.72 zł.

Zadanie uzyskało dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w kwocie 200.000 zł w ramach konkursu „Budowa Miasteczek Ruchu Drogowego w Województwie Małopolskim”, zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego 2 lutego 2016 roku.

Miasteczko ruchu drogowego to inwestycja mająca na celu promocję bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym szczególnie u dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowy Wiśnicz. Obiekt wyposażony zostanie w różne typy skrzyżowań, drogi jednokierunkowe, chodniki, przejścia dla pieszych, drogi rowerowe, a także odpowiednie znaki drogowe czy sygnalizatory świetlne oraz przejazdy kolejowe czy fragmenty torowiska. W miasteczku tym dzieci w praktyce nauczą się przepisów ruchu drogowego, przeprowadzane będą tam także egzaminy na kartę rowerową. Miasteczko na stałe wpisze się w atuty gminy i przez lata będzie służyć dzieciom i młodzieży.

Zobacz także

Święto na Solnej

Święto ulicy Solnej organizowane przez bocheński dom kultury i bibliotekę oraz mieszkańców i przedsiębiorców z ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code