Strona główna » Wydarzenia » Szansa na kolejne fundusze dla Bochni

Szansa na kolejne fundusze dla Bochni

W dniu 10 kwietnia w sali narad Urzędu Miasta Bochnia odbyło się spotkanie przedstawicieli dziesięciu gmin w sprawie Projektu „Subregionalne ośrodki dziedzictwa kulturowego makroregionu południowego”.

W spotkaniu wzięło udział 5 gmin z Małopolski: Gmina Miasta Bochnia, Gmina Miasta Myślenice, Gmina Miasta Nowy Targ, Gmina Miasta Olkusz, Gmina Miasta Wadowice oraz 5 ze Śląska: Gmina Miasta Mikołów, Gmina Miasta Pszczyna, Gmina Miasta Racibórz, Gmina Miasta Tarnowskie Góry, Gmina Miasta Żywiec.

Celem projektu jest uzyskanie dofinansowania w ramach dostępnych środków zewnętrznych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Przedmiotem wspólnego działania będzie:
– przygotowanie wstępnej listy przedsięwzięć inwestycyjnych z dziedziny infrastruktury kulturalnej, planowanych do realizacji w ramach projektu,
– przygotowanie wstępnej listy wydarzeń kulturalnych planowanych do realizacji w ramach projektu,
– rozwój instytucji kultury,
– rozwój kultury i dziedzictwa kulturowego.

W imieniu Gminy Miasta Bochnia porozumienie podpisał Burmistrz Miasta, Stefan Kolawiński.

(inf. prasowa)

Zobacz także

Konrad Buś najlepszy w XXII Szachowym Memoriale dr. Arłamowskiego

XXII Memoriał Szachowy im. dr. Edwarda Arłamowskiego jak co roku towarzyszył obchodom Dni Bochni. 14 czerwca, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code