Strona główna » Sport » Seniorzy MOSiR Bochnia pokonali UR Krakowiaka

Seniorzy MOSiR Bochnia pokonali UR Krakowiaka

W niedzielę, 17 marca, rozegrano 4. kolejkę w Małopolskiej Lidze Seniorów. Zespół MOSiR Bochnia spotkał się z drużyną Uniwersytetu Rolniczego – Krakowiakiem Kraków, którą pokonał 36:27 (18:15).

Od początku meczu, który miał miejsce w sali sportowej I LO w Bochni, gospodarze prowadzili grę, stopniowo powiększając swoją przewagę. W 20. minucie wygrywali z przeciwnikami 10:5. W końcówce zespół MOSiR-u złapał lekką „zadyszkę”, pozwalając odrobić straty krakowskiej drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:15.

Druga odsłona rozpoczęła się od zdobycia bramki przez bochnian. Z minuty na minutę gospodarze zaczęli ponownie powiększać przewagę bramkową i do końca kontrolowali spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 36:27 dla naszych zawodników.

Cieszymy się ze zwycięstwa. Bardzo dobry mecz rozegrali nasi skrzydłowi, a zwłaszcza Tomek Wolnik, który skutecznie wykorzystywał sytuacje w ataku szybkim, jak i w ataku pozycyjnym. Obrona też funkcjonowała w poprawny sposób – mówi Piotr Węgrzyn, trener bocheńskiego zespołu.

Skład MOSiR-u Bochnia (w nawiasach ilość zdobytych bramek przez poszczególnych zawodników): Damian Obroślak, Marcin Kaltenberg, Paweł Łącki (2), Tomasz Wolnik (10), Michał Bełza (4), Tomasz Orzechowski (1), Jan Mastalerz (5), Bartłomiej Mijalny (2), Michał Majcherczyk, Paweł Lysy (5), Jakub Piątkowski (3), Piotr Węgrzyn (3), Michał Gicala (1).

Skład UR Krakowiak Kraków: Mateusz Gajewski, Marcin Jakubowski, Bartek Paciora, Bartosz Wojnarowski, Krzysztof Gądek, Aleksander Cieśla, Jakub Nosek, Karol Osieka, Piotr Kmita, Krzysztof Męzyk, Kamil Zawada.

Następczy mecz nasi zawodnicy rozegrają u siebie (w sali sportowej I LO przy pl. ks. Czaplińskiego 1) w najbliższą niedzielę, 23 marca. Ich przeciwnikiem będzie drużyna ze Skrzyszowa.

Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w sobotę 13 stycznia wzięli udział w XII Turnieju Judo Dzieci ...