Strona główna » Sport » Ręczna: Nasi wygrali w Krakowie

Ręczna: Nasi wygrali w Krakowie

W niedzielę, 2 marca, drugoligowi szczypiorniści MOSiR rozegrali wyjazdowe spotkanie w ramach 15. kolejki II rundy z KS Wandą Kraków. Zakończyło się ono zwycięstwem bochnian 32:22 (16:11).

Zespół gospodarzy prowadził tylko raz 1:0, w 3. minucie meczu. Do 15. minuty były jeszcze 4 remisy i od tego momentu MOSiR Bochnia zaczął stopniowo budować przewagę bramkową, która do przerwy wynosiła 16:11, a na zakończenie spotkania 32:22.

Było to dobre spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. Popełnione błędy niech będą jednak lekcją i przestrogą na najbliższą przyszłość, ponieważ już 8 marca, w sobotę, czeka nas niezwykle atrakcyjne i ważne spotkanie z jednym z faworytów rozgrywek – zespołem KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Po spotkaniu z Wandą wyróżnić wypada S. Karwowskiego, M. Zubika za skuteczność i pozostałych zawodników za wolę walki, ambicję i zaangażowanie – mówi Maciej Haber, kierownik drużyny.

MOSiR Bochnia reprezentują: Serwatka, Węgrzyn – Karwowski 11, Zubik 7, Pach 4, Janas 2, Malinowski 2, Spieszny 2, Bujak 1, Imiołek 1, Kozioł 1, Najuch 1, Król.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor.

Skład KS Wanda Kraków: Kowalski, Weihonig – Franczak Ka. 7, Franczak Kr. 3, Jewiarz 3, Szopa 3, Marzec 2, Raczkowski 2, Curyło 1, Dziedzic 1, Leszczyński, Witowski.
Trener: Jerzy Garpiel.

Wyniki wszystkich meczów w gr. IV po 15. kolejce – 01.-02.03.2014 r.:
UKS Juvenia Rzeszów & SPR Orzeł Przeworsk – 27:23 (14:8);
– KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski & MTS Chrzanów – 33:33 (16:12);
– KS Wanda Kraków & MOSiR Bochnia – 22:32 (11:16);
– AZS Politechnika Świętokrzyska & Kielce SPR Wisła Sandomierz – 19:25 (9:12);
– KS Vive II Kielce & SPR Grunwald Ruda Śląska – 30:31 (19:18).

Ogromna radość panowała po rozegraniu tej kolejki w drużynie MTS Chrzanów. Remis z Ostrowcem Świętokrzyskim pozwolił im bowiem na zajęcie w tabeli miejsca dotychczasowego lidera.

26

Najskuteczniejszym zawodnikiem po 15. kolejkach jest Sławomir Karwowski z MOSiR Bochnia (129).

Kolejne spotkanie nasi piłkarze ręczni rozegrają 8 marca, w sobotę, w Bochni, gdzie zmierzą się z KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Początek rywalizacji o godz. 18.00 (Hala Widowiskowo-Sportowa im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32).

Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w sobotę 13 stycznia wzięli udział w XII Turnieju Judo Dzieci ...