Strona główna » Wydarzenia » Powiat zapłaci mniej za prąd

Powiat zapłaci mniej za prąd

Starostwo Powiatowe wraz z jednostkami organizacyjnymi przystąpiło do wspólnego przetargu na energię elektryczną, łącznie 22 podmioty.

Wspólne przeprowadzenie zamówienia publicznego przyniosło powiatowi oszczędności wynikające ze zmniejszenia kosztów zakupu energii elektrycznej. Mniejsze rachunki dostaną m.in. szpital powiatowy, szkoły i urząd pracy.

Do przetargu przygotowanego przez Starostwo przystąpiło trzech sprzedawców energii elektrycznej: PGE Obrót SA,  Energa Obrót SA oraz Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. Kontrakt zdobył Tauron, oferując najniższą cenę – nieco ponad milion złotych.

Dzięki temu do końca 2014 roku starostwu oraz  jednostkom uda się zaoszczędzić 0,5 miliona złotych.

Dostawa energii elektrycznej na nowych warunkach rozpocznie się od 1 kwietnia br.

(inf. prasowa)

Zobacz także

Ponad 60 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Bochni z KPO. Największy program inwestycyjny w historii placówki

Ponad 60 milionów złotych z Krajowego Planu Odbudowy trafiło do Szpitala Powiatowego w Bochni. To ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code