Koło Polskiego Związku Niewidomych w Bochni zaprasza do uczestnictwa w warsztatach arteterapii. Jest to cykl ,, twórczych spotkań w świecie wyobraźni, kolorów ,na bieżąco realizowanych oryginalnych pomysłów i nowych artystycznych form, techniki wizji.
Aktualnie realizowany cykl spotkań został uruchomiony w ramach projektu,, Warsztaty arteterapii- integracja poprzez kulturę sztukę osób niewidomych słabo widzących, dofinansowanego ze środków Gminy Bochnia.
Warsztaty arteterapii to rozwijana już od kilku lat cenna inicjatywa Koła, służąca integracji społecznej oraz wspomagająca rozwój kultury i sztuki w mieście i regionie. Sama idea była owocem wzajemnej współpracy łączącej od lat Kolo Polskiego Związku Niewidomych oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną Bochni. Ich celem było i jest –przeciw działanie izolacji społecznej osób niewidomych i słabo widzących, szczególnie zaś osób, które mają ochotę spróbować ,swoich sił w poszukiwaniu nowych form ekspresji twórczej, rozwinięcia umiejętności manualnych i warsztatowych oraz nie boją się spotkać z własną wyobraźnią.
Obecnie realizowany cykl warsztatów ma na celu poszerzenie i rozwiniecie idei i oferty warsztatów dla osób słabo widzących w ramach nowoczesnego podejścia do arteterapii i idei integracji społecznej.
Spotkania odbywają się w siedzibie Kola Polskiego Związku Niewidomych w Bochni przy ul. Regis2 w środy w godz ,15 00 – 17 00.
Zajęcia odbywają się już od 15 marca i trwają do listopada.
Wśród zaplanowanych technik plastycznych, które, będą podstawą twórczych działań znajda się florystyka, obrazy malowane igłą, decoupage i malowanie na szkle.
Prace wykonywane przez uczestników warsztatów będą prezentowane na wystawach w Powiatowej Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz podczas uroczystości Dnia Białej Laski. Niektóre z nich zostaną wręczone dzieciom znajdującym się pod opieką Związku z okazji Dnia dziecka, Mikołaja oraz osobom zasłużonym dla związku podczas Jubileuszu 65 lecia PZN.
Zajęcia prowadzi w zakresie edukacji artystycznej prezes Koła Maria Stachura.
Organizatorzy zapraszają wszystkich – nie tylko osoby doświadczające w swoim życiu trudności i ograniczeń związanych z niepełnosprawnością wzroku. Pragniemy nadal wspólnie tworzyć w naszej lokalnej społeczności nową szansę dla pogłębionej integracji środowiska osób dotkniętych dysfunkcją wzroku, ich rodzin, opiekunów i przyjaciół .Razem stwarzamy okazje do twórczych spotkań w radosnej , życzliwej i pełnej wzajemnej akceptacji atmosferze.