Strona główna » Wydarzenia » Nietrzeźwa za kierownicą. Pasażer chciał wręczyć łapówkę

Nietrzeźwa za kierownicą. Pasażer chciał wręczyć łapówkę

Policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 37-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem. Podróżujący z nią mężczyzna usiłował wręczyć policjantom korzyść majątkową, aby ci odstąpili od czynności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych brzeskiej komendy.


W sobotę, 9 maja, w godzinach popołudniowych policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Volkswagenem. Siedzącą za kierownicą pojazdu 37- latkę poddali badaniu na stan trzeźwości. Kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli drogowej, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie ma ważnych badań technicznych i ubezpieczenia.

Podróżujący z kobietą mężczyzna chcąc „ratować” sytuację w pewnym momencie włączył się do rozmowy i usiłował wręczyć policjantom pieniądze, aby tylko 37 – latka mogła uniknąć konsekwencji. Funkcjonariusze przekazali mu, że w ten sposób popełnił przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych brzeskiej komendy Policji.

Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, aby skłonić go do naruszenia przepisów prawa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Ponad 24 tony serca dla dzieci z Kamerunu. Mieszkańcy znów pokazali swoją wielką hojność

Blisko 24,5 tony makulatury udało się zebrać podczas drugiej w tym roku akcji „Makulatura na ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code