Strona główna » Więcej wiadomości » Niedziela: Jasełka charytatywne pt. „Oszaleli Anieli” dla Michałka

Niedziela: Jasełka charytatywne pt. „Oszaleli Anieli” dla Michałka

Rodzice, dzieci i opiekunowie z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Bochni serdecznie zapraszają na kolejne już Jasełka charytatywne  pt. „Oszaleli Anieli. Jutro w Kinie odbędą się dwa spektakle o godzinie 10:30 oraz 12:00, a cały dochód z występów przekazany zostanie na rzecz Michałka Dadeja, chłopca, który urodził się z porażeniem mózgowym, a którego rodzeństwo chodzi też do tego  przedszkola. Zapraszamy!

Michał urodził się w lutym 2016 roku, w 35. tygodniu ciąży. Przyszedł na świat z małogłowiem, któremu towarzyszą zmiany w mózgu, co powoduje znaczne opóźnienie w rozwoju. Stwierdzono u niego czterokończynowy niedowład spastyczny przy jednoczesnej dużej wiotkości.

Obecnie chłopczyk nie siedzi samodzielnie, nie obraca się na boki, ma słabą koordynację wzrokowo – ruchową, słabo sięga do zabawek. Mimo to, jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym dzieckiem, które lubi przytulanie i kontakt z bliskimi. By mógł być w przyszłości samodzielny, wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, pracy z logopedą, pedagogiem i psychologiem. Niezbędny w procesie jego leczenia i rehabilitacji będzie także zakup kosztownego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, takiego jak łuski, pionizator, plastry do kineziotapingu i wiele innych.

Zobacz także

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Gramy dla Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Już 26 stycznia 2025 roku po raz kolejny cała Polska zjednoczy się, by wspierać dzieci ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code