Zapraszamy do uczestnictwa w piątym Marszu dla Życia i Rodziny w diecezji tarnowskiej! W tym roku – po Tarnowie, gdzie marsz odbył się dwukrotnie, Nowym Sączu i Mielcu – zawita do Bochni w niedzielę, 20 października.
Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele pw. św. Pawła Apostoła, uczestnicy przejdą ulicami miasta na Rynek. Na głównym placu Solnego Grodu odbędzie się piknik rodzinny z koncertem zespołu Siostry Jeremiasza. W diecezji tarnowskiej to wydarzenie wpisze się w obchody XIII Dnia Papieskiego, którego tegoroczne hasło brzmi: Jan Paweł II – Papież Dialogu. Patronat honorowy nad marszem objęli biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.
Program marszu:
Godz. 11.00 / Kościół pw. św. Pawła Apostoła
Msza Święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża
Godz. 12.15
Marsz ulicami miasta: S. Wyspiańskiego, Nowy Świat, Legionów Polskich, Krakowskie Przedmieście, Krakowską, J. Matejki, Kazimierza Wielkiego, Rynek
Godz. 14.00 / Rynek
Piknik rodzinny z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego dla dzieci „Moja rodzina”
Koncert zespołu Siostry Jeremiasza
Pomnik Dziecka Utraconego
W ramach tegorocznego marszu – o godz. 10.30 – na cmentarzu św. Rozalii zostanie poświęcony Pomnik Dziecka Utraconego. Pierwszy taki monument w diecezji tarnowskiej powstał z myślą o dzieciach, które nie doczekały narodzin, a także dla rodziców doświadczonych ich utratą. Inicjatorem budowy pomnika jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z parafii św. Pawła Apostoła. Do realizacji tego pomysłu wybrano projekt krakowskich rzeźbiarzy Agnieszki i Marka Maślańców.
III Kongres Rodziny w Bochni
Bocheńskie spotkanie diecezjan, pragnących zamanifestować przywiązanie do tradycyjnych wartości rodzinnych oraz szacunku dla każdej osoby i każdego życia poprzedzi Kongres Rodziny w parafii św. Pawła Apostoła. Kilkudniowe forum pod hasłem „W służbie życiu” rozpocznie się we wtorek, 15 października, w Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Na zasadnicze dni kongresowe złożą się wspólna modlitwa oraz prelekcje duchownych, teologów, lekarzy i pedagogów z różnych stron naszego kraju. Mowa wtedy będzie m.in. o dziecku utraconym – trudnym darze dla rodziców; o faktach i mitach dotyczących in vitro; o naprotechnologii, jako współczesnej nadziei dla niepłodnych małżeństw czy o różnych formach adopcji dzieci i opieki nad nimi. Wykłady zostaną poparte osobistym świadectwem osób, które doświadczyły powyższych aspektów ludzkiej egzystencji.