Strona główna » Sport » Koszykarki MOSiR Bochnia podbijają Bydgoszcz

Koszykarki MOSiR Bochnia podbijają Bydgoszcz

Od 12-14.06.2015r. kadetki MOSiR Bochnia uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt „ARTEGO CUP 2015” w Bydgoszczy.

W zawodach uczestniczyło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy, m.in. MKS KUSY Szczecin (mistrz zachodnio- pomorskiego), MUKS Poznań oraz Artego 25 Basket Bydgoszcz (mocne ośrodki koszykówki w Polsce).

Mecze grupowe:
Dzień 1
MOSiR Bochnia – MUKS Poznań 49:28
MOSiR Bochnia – UKS Błękitni Delfin Bydgoszcz 39:15
Mimo długiej podróży bochnianki przystąpiły do pierwszych spotkań z duża werwą, całkowicie dominując przebieg meczu. – Mocna obrona i zabójczy szybki atak – tak chcę, aby grał mój zespół i by dziewczęta realizowały zadania w 100% – mówił po tych spotkaniach trener bochnianek Rafał Sroka.

Dzień 2
MOSiR Bochnia – MKS Basket 67 Bydgoszcz 53 : 32
Pierwsza kwarta to gra punkt za punkt, dopiero w dalszej części meczu mosirki mozolnie budowały przewagę. – Trudy długiej podróży i dwóch meczów w pierwszym dniu musiało się odbić na formie – stwierdza trener-  Dziewczęta grały na początku strasznie ospale. Na szczęście doświadczenie pomogło w ostateczności wygrać ostatnie spotkanie grupowe i awansować do półfinałów z pierwszego miejsca – dodaje.

Półfinał
MOSiR Bochnia – Artego 25 Basket Bydgoszcz 45 : 19 Zmotywowany gospodarz przez pierwszą połowę spotkania nie chciał łatwo oddać meczu. Dopiero od trzeciej kwarty bochnianki narzuciły ostre tempo gry, które dziewczęta z Bydgoszczy nie wytrzymały. – Na turniej do Bydgoszczy pojechało 12 dziewcząt i cała dwunastka dała z siebie wszystko, aby awansować do finałów. Częsta rotacja zawodniczek na boisku pomogła utrzymać wysokie tępo gry – podkreśla R. Sroka.

Dzień 3
Finał:
MOSiR Bochnia – MKS KUSY Szczecin 50:42
W finale spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju, i sam ten fakt mógł wskazywać na to, że szykuje się ciekawe zakończenie. Bochnianki na początku spotkania osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie. Niestety parę łatwych błędów i na półmetku widniał wynik remisowy. Trzecia kwarta to mocny atak Kusego i prowadzenie pięcioma punktami. Początek czwartej kwarty to dwa szybkie rajdy Juli Fortuny, które pomogły odrobić straty. W ostatnich 2 minutach zawodniczka MOSiR- u Gabriela Rak zdobywa osiem punktów pod rząd, tym samym wyprowadzając swój zespół na bezpieczną przewagę. –Naprawdę mecz stał na wysokim poziomie – mówił po finale trener bochnianek. – Wygrane w takiej walce liczą się podwójnie. Chylę czoła przed moimi zawodniczkami, że nie dały się pokonać i wierzyły do końca w sukces. Rzadko to robię, ale chciałbym wyróżnić w tym spotkaniu Gabrysię, która mimo niedużego wzrostu, serce do gry ma olbrzymie. Na parkiecie zdobywała punkty w ekwilibrystyczny sposób, w kluczowych momentach. Całkowicie zasłużyła na nagrodę MVP (Najwartościowszego Zawodnika) turnieju.