Strona główna » Sport » Kolejne zwycięstwo Krzysztofa Kozaka w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo

Trzecie miejsce w punktacji medalowej a także punktowej na 39 sklasyfikowanych klubów wywalczyli bocheńscy judocy w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Pile.

Ośmiu wśród dziewięciu startujących zawodników MOSiR-u zdobyło punkty (zajęło miejsca w pierwszej siódemce), które to dają dodatkowe miejsca dla regionu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Trenerem naszych judoków jest Waldemar Kowalski.

Największy sukces osiągnął Krzysztof Kozak, który w kategorii 60 kg zdobył złoty medal. Warto podkreślić, że startowało w jego wadze 40 zawodników. Wygrał on w pięknym stylu 5 walk w tym 4 na ippon (czyli przed czasem). Potwierdził on tym samym swoją formę sprzed trzech tygodni, kiedy wygrał Puchar Polski w Suchym Lesie – tam rywalizowało 64 zawodników.

Został doceniony przez trenera kadry narodowej i powołany na Puchar Europy w Teplicach. Na ten puchar pojadą też (już na własny koszt) Konrad Stanuszek i Dawid Zajączkowski – członkowie kadry narodowej.

Pozostałe wyniki:
V miejsce kat. 73 kg Stanuszek Konrad
VII miejsca zdobyli: Wszołek Iza, Pers Wiktoria, Kowalski Karol, Biernat Albert, Zajączkowski Dawid.

Prawie 850 tysięcy złotych pozyskał Powiat Bocheński na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji. Dzięki tym środkom powstaną ...