Na uroczystość złożyło się odsłonięcie na bocheńskim rynku plenerowej wystawy „Ojcowie Niepodległości”. Ekspozycja prezentuje liderów walki o wolną Polskę z 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ponaddwumetrowe plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim.
Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r. Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.
Wystawę odsłonił dyrektor krakowskiego oddziału IPN dr hab. Filip Musiał, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. Dodatkowa atrakcją była Mobilna Strefa Edukacyjna „Przystanku Historia” – można było w niej m.in. pograć w gry edukacyjne i wziąć udział w konkursach historycznych, a także pobrać materiały edukacyjne, związane z historią Polski. Krakowskie Towarzystwo Strzeleckie zorganizowało wystawę uzbrojenia z lat 1914-1939.
Oprócz wystawy miały miejsce dwie prelekcje. W Starostwie Powiatowym z uczniami II LO, ZS nr 1 i 2 spotkał się dr Marcin Chorąski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie z wykładem „Wokół Ojców Niepodległości”, a w hali sportowej I LO z uczniami tej szkoły spotkał się znany publicysta i dziennikarz Roman Graczyk, który wygłosił odczyt pt. „Sejm Ustawodawczy – autor Konstytucji Marcowej”.