Przed nami wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku nad jeziorami, rzekami i basenami. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Bochni wyjątkową propozycję, która łączy naukę bezpiecznych zachowań z aktywnym spędzaniem wolnego czasu.
Już w sobotę, 20 czerwca, odbędą się bezpłatne zajęcia pod hasłem „Bezpieczni nad wodą”. W programie znajdzie się przede wszystkim nauka podstaw samoratownictwa dla dzieci i młodzieży – wiedzy, która może okazać się bezcenna podczas letniego wypoczynku.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy ze Stowarzyszenia Rescue Team Bochnia, którzy opowiedzą m.in. o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
To jednak nie koniec wakacyjnych atrakcji. Ruszają również Wakacyjne Kursy Pływackie – Edycja 2026. Oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży pozostających na wakacje w mieście.
Organizatorzy przygotowali siedem tygodni zajęć w dogodnych terminach, atrakcyjne ceny oraz intensywny program nauki. Każdy kurs obejmuje pięć dni zajęć, po dwie godziny lekcyjne dziennie, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.
Przy realizacji projektu współpracują:
- H2O Bochnia,
- Klub Sportowy Pływak Bochnia,
- Szkoła Pływania „Marlin”,
- Sportfun&edu.
Szczegółowe informacje oraz numery kontaktowe do zapisów dostępne są na materiałach organizatorów.
KBC24 Bochnia Powiat Region

