W okresie od 18 do 21 kwietnia br. Komenda Powiatowa Policji w Bochni zanotowała 1 wypadek oraz 7 kolizji drogowych, z których najwięcej miało miejsce w Wielki Piątek. Ponadto ujawniono 2 kierujących pojazdami znajdujących się w stanie nietrzeźwości i 1 w stanie po użyciu alkoholu.
Do wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną, 20 kwietnia, ok. godz. 19.00, w Łąkcie Dolnej w gminie Trzciana. Zostało w nim rannych 7 osób.
19-letnia kierująca samochodem marki Fiat Bravo, jadąc w kierunku Łąkty Górnej, na lewoskrętnym łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi, przejechała przez rów, a następnie uderzyła w 2 sosny – „ścinając je” i ostatecznie zakończyła podróż, uderzając w ogrodzenie posesji, przewracając samochód na dach. W samochodzie podróżowało 7 osób w wieku od 12 do 25 lat, tj. o 2 osoby za dużo. Kierująca, mieszkanka Łąkty Dolnej, była trzeźwa. Jedną z rannych osób przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej w szpitalu pozostały 4 osoby, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje asp. sztab. Leszek Machaj z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.
Z uwagi na poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego policja będzie wnioskować do prokuratora rejonowego o zatrzymanie uprawnień kierującej.
W minionym 2013 r. podczas świąt wielkanocnych nie zanotowano wypadków drogowych, natomiast zgłoszono 13 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 1 nietrzeźwego kierującego i 1 po użyciu alkoholu – podaje asp. sztab. Leszek Machaj.
KBC24 Bochnia Powiat Region
to xxxxx x. z łąkty dolnej, ma szczescie ,że swojej rodziny nie zabiła ! i.d.iotk.a
Taki komentarz mógł byś sobie darować I.D.I.O.T.O !!!