Strona główna » Z regionu » 2 mecze, 2 wygrane i 2. miejsce

2 mecze, 2 wygrane i 2. miejsce

Drużyna Veny po 2 kolejkach rozegranych w 3 największej lidze koszykarskiej kraju, czyli KNBA, zajmuje 2. pozycję w tabeli. W pierwszej kolejce KNBA zespół Veny wygrał zdecydowanie z beniaminkiem Zapytaj Trenera, a w drugiej z Radosnym Basketem po 2 dogrywkach.

Do przerwy gra była bardzo dobra i wynik 52:19, a po przerwie za dużo luzu wdarło się w szeregi brukarzy i przeciwnik zmniejszył straty do 14 pkt.

W drugim wygranym meczu działo się dosłownie wszystko. Pierwsza kwarta to spora strata punktów, na zakończenie 2. kwarty przeciwnicy rzucają równo z syreną zza połowy boiska. Pierwsze prowadzenie Vena objęła dopiero w 4. kwarcie. W czasie regulaminowym nie udało się rozstrzygnąć meczu, a potrzebne były do tego aż 2 dogrywki. Vena ograła Radosny Basket w niesamowitych okolicznościach – po 2 dogrywkach aż 7 pkt., grając ostatnie 2,5 minuty w 4 przeciwko 5 rywalom.