Strona główna » Kultura » 12 listopada w Oratorium św. Kingi zaplanowano finał konkursu historycznego

12 listopada w Oratorium św. Kingi zaplanowano finał konkursu historycznego

W czwartek, 12 listopada, w Oratorium św. Kingi w Bochni odbędzie się finał IV edycji konkursu historycznego „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości. Udział Bochniaków w walkach o niepodległość Polski w latach 1919-1920”.


Etap międzyszkolny konkursu miał miejsce 23 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Młodzież z 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego przed rozwiązywaniem testu obejrzała okolicznościową wystawę w Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, po której oprowadził uczniów Stanisław Mróz, członek zarządu stowarzyszenia.

W programie:
– występ zespołu „Bratucjana” z Bratucic;
– rozstrzygnięcie konkursu;
– ogłoszenie wyników i wręczenie nagród;
– wystąpienia okolicznościowe.

Honorowi patroni:
– ks. Leszek Leszkiewicz – proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni;
– Ludwik Węgrzyn – starosta bocheński;
– Krzysztof Zięba – prezes Kopalni Soli Bochnia.

Organizatorzy:
– Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”;
– Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Powiatu Bocheńskiego.

Początek finału o godz. 11.00.

Wstęp wolny.

Zobacz także

Konrad Buś najlepszy w XXII Szachowym Memoriale dr. Arłamowskiego

XXII Memoriał Szachowy im. dr. Edwarda Arłamowskiego jak co roku towarzyszył obchodom Dni Bochni. 14 czerwca, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code