Strona główna » Z regionu » Wiśnicki plastyk ma nowy piec do wypalania ceramiki

Wiśnicki plastyk ma nowy piec do wypalania ceramiki

W lipcu br. Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu zakupiło nowoczesny piec do wypalania ceramiki, konieczny do funkcjonowania pracowni specjalistycznych. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W listopadzie 2013 r. w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu napisano wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie zadania pt: Zakup nowoczesnego wyposażenia do pracowni plastycznych w ramach programu Infrastruktura szkolnictwa artystycznego. Na realizację zadania szkoła pozyskała 45 000 zł – informuje Elżbieta Kucybała, dyrektor placówki.

Realizacja projektu jest kolejnym etapem doposażania pracowni plastycznych w wiśnickim plastyku.

Zobacz także

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

Uroczysty apel z okazji otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przy ul. Tadeusza ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code