Strona główna » Sport » Udany początek II rundy w lidze koszykarskiej

Udany początek II rundy w lidze koszykarskiej

Dziewczęta MOSiR Bochnia rocznik 2000, meczem z UKS Basket Dąbrówka rozpoczęły w sobotę
9 marca 2013r. drugą rundę rozgrywek w Małopolskiej Lidze Koszykówki Dziewcząt.

Dziewczęta już po 10 minutach prowadziły 30:2, a w kolejnych kwartach tylko powiększała się przewaga bochnianek. Na tle starszych zawodniczek dobrze prezentowały się dziewczęta młodsze
z rocznika 2001.
W całym meczu zawodniczki bardzo dobrze spisywały się w ataku i imponowały wysoką skutecznością rzutową. W III kwarcie były momenty przestoju w płynnej grze, a zawodniczki niepotrzebnie wdawały się w „brzydką grę”, gdzie akcja częściej toczyła się w parterze .

Wygrana cieszy, ale dziewczęta muszą lepiej zastawiać przeciwnika podczas zbiórek bo wiele razy niecelny rzut padał łupem dziewcząt z Dąbrówki. W grze z mocniejszymi drużynami ten element może decydować
o wygraniu spotkania.
– mówi trener Rafał Sroka.

MOSiR Bochnia – UKS Basket Dąbrówka 63 – 24 ( 30:2, 12:6, 8:8, 13:8)
Punkty zdobywały: Rak 22, Dziadoń 12, Mazur 8, Buczek 7, Cebula 4, Blum 4, Puławska 2, Świercz 2, Rudnik 2, Hudek 0, Fortuna 0, Mól 0
Trener: Rafał Sroka

Następny mecz dziewczęta rozegrają w sobotę 16.03 o godz. 11.00, na hali SP 4/LO II z Wisłą Kraków.

(inf. prasowa)

9 drużyn wzięło udział w I Powiatowym Turnieju Piłki Halowej jednostek ochrony przeciwpożarowej o Puchar Starosty bocheńskiego Adama ...