Strona główna » Sport » Turniej Badmintona w Proszówkach – wyniki i zdjęcia

Turniej Badmintona w Proszówkach – wyniki i zdjęcia

W sobotę, 13 września, pod namiotem lodowiska w Proszówkach odbył się po raz pierwszy Gminny Turniej Badmintona o Grand Prix Wójta Gminy Bochnia. W zawodach organizowanych wspólnie przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni oraz Krytą Pływalnię w Proszówkach, wzięło udział 119 osób, reprezentujących 13 zespołów szkół gminy Bochnia oraz mieszkańców miasta i okolic.

Zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Okazały puchar za zdobycie tytułu Grand Prix wręczył osobiście wójt Jerzy Lysy zwycięzcy stojącemu na najwyższym poziomie rywalizacji w kategorii mężczyzn – Wojciechowi Bednarzowi z Proszówek.

Nagrodami rzeczowymi w postaci kompletów do gry w badmintona (siatka, rakietki i lotki) uhonorowano szkoły, których zawodnicy osiągnęli w łącznej klasyfikacji (miejsca od I do IV) najwięcej punktów. Zwycięzcą tej klasyfikacji został ZSG w Stanisławicach (7 pkt.), przed ZSG w Brzeźnicy (6 pkt.) i ZSG w Bogucicach (4 pkt.). Tuż za podium znalazły się reprezentacje szkół z Gawłowa, Pogwizdowa, Nieszkowic Wielkich i Łapczycy (po 3 pkt.).

Nad sprawnym i sprawiedliwym przebiegiem rozgrywek czuwał główny sędzia zawodów ‒ Tadeusz Bembenik oraz współpracujący z nim nauczyciele WF-u ze szkół z terenu gminy Bochnia.

Końcowe wyniki zawodów, które zostały rozegrane w 7 kategoriach:

A. Kategoria – Szkoła Podstawowa – Dziewczęta (5 zawodniczek):

– 1. miejsce: Marlena Szuster z ZSG Stanisławicach;

– 2. miejsce: Klaudia Witulska z ZSG Bogucicach;

– 3. miejsce: Julia Tabor z ZSG w Nieszkowicach Małych;

– 4. miejsce: Joanna Gąsior z ZSG w Dąbrowicy.

B. Kategoria – Szkoła Podstawowa – Chłopcy (33 zawodników):

– 1. miejsce: Kacper Dziadoszczyk z ZSG w Gawłowie;

– 2. miejsce: Kamil Lekki z ZSG w Brzeźnicy;

– 3. miejsce: Wiktor Dziadowiec z ZSG w Bogucicach;

– 4. miejsce: Adrian Jaworski z ZSG w Łapczycy.

C. Kategoria – Gimnazjum – Dziewczęta (13 zawodniczek):

– 1. miejsce: Joanna Janiczek z ZSG w Pogwizdowie;

– 2. miejsce: Natalia Sobczak z ZSG w Łapczycy;

– 3. miejsce: Weronika Bienias z ZSG w Stanisławicach;

– 4. miejsce: Agnieszka Mąka z ZSG w Stanisławicach.

D. Kategoria – Gimnazjum – Chłopcy (35 zawodników):

– 1. miejsce: Bartłomiej Gajewski z ZSG w Nieszkowicach Wielkich;

– 2. miejsce: Daniel Wątor z ZSG w Brzeźnicy;

– 3. miejsce: Bartłomiej Chlebek z ZSG w Proszówkach;

– 4. miejsce: Piotr Żyłka z ZSG w Proszówkach.

E. Kategoria Open – Kobiety (5 zawodniczek):

– 1. miejsce: Kinga Lech z Książnic;

– 2. miejsce: Teresa Kłusek z Bochni;

– 3. miejsce: Elżbieta Miękina ze Stanisławic;

– 4. miejsce: Anna Gajek z Nieszkowic Małych.

F. Kategoria Open – Mężczyźni (23 zawodników):

– 1. miejsce: Wojciech Bednarz z Proszówek;

– 2. miejsce: Piotr Łabuda z Bochni;

– 3. miejsce: Mirosław Papst z Bochni;

– 4. miejsce: Tomasz Jaworski z Bochni.

G. Kategoria Masters – Mężczyźni 50+ (5 zawodników):

– 1. miejsce: Wojciech Tabor z Bochni;

– 2. miejsce: Mirosław Imiołek z Bochni;

– 3. miejsce: Leszek Kowalewski z Bochni;

– 4.-5. miejsce: Zbigniew Konieczny z Bochni oraz Jakub Musz z Proszówek.

Źródło: Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

Zobacz także

O historii bocheńskiej piłki na przestrzeni niemal 100 lat

Rok przed 100-leciem istnienia Bocheńskiego Klubu Sportowego do sieci trafia dokument zrealizowany przy okazji wystawy z okazji 95-lecia ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code