Strona główna » Sport » Sportowy weekend: Zwycięstwo szczypiornistów, przegrana trampkarzy

Sportowy weekend: Zwycięstwo szczypiornistów, przegrana trampkarzy

Ostatni weekend (18-20 października) nie był łatwy dla piłkarzy nożnych MOSiR Bochnia. Porażki z piątku i niedzieli zrekompensowały sobotnie zwycięstwa.

Sportowe zmagania rozpoczęły się już w piątek na wyjazdowym spotkaniu z Wolanią Wolą Rzędzińską. Była to przedostania kolejka w ramach I tarnowskiej ligi trampkarzy. Niestety trampkarze MOSiR Bochnia przegrali 1:6.
W sobotę natomiast  młodzicy, grający w małopolskiej lidze zwyciężyli u siebie Wieczystą Kraków 2:0.

MOSiR Bochnia – Wieczysta Kraków 2-0 (1-0)
23 min – 1-0 – Adrian Janas asysta Kamil DeLorme
53 min – 2-0 – Jakub Smoleń
MOSiR Bochnię reprezentowali: Zwieńczak, DeLorme, Brzegowy, Smoleń, Matras, Dymura, Janas, Kleszcz, Burek, Cieśla, Łach, Rachfalik, Stec, Buczek.

W sobotę zwycięstwo zanotowali także bocheńscy szczypiorniści. – Wyrównany pojedynek trwał do 5 minuty, na tablicy widniał remis 4:4. Dwukrotnie trafił S. Karwowski dzięki czemu objęliśmy prowadzenie, które systematycznie powiększaliśmy. Zespół nasz trafiał do bramki przeciwnika seriami po trzy, cztery bramki pod rząd, a na przerwę schodziliśmy z przewagą 8 goli (20-12).
W drugiej połowie meczu obraz i poziom gry nie uległ większej zmianie. W końcowych minutach spotkania na parkiet weszli zawodnicy rezerwowi, którzy wypracowaną wcześniej przewagę bramkową utrzymali i zakończyli rywalizację wynikiem 39:30. Mimo zwycięstwa nasza gra nie jest do końca satysfakcjonująca, musimy zdecydowanie poprawić grę obronną, wyeliminować proste błędy w grze pozycyjnej oraz popracować nad koncentracją – relacjonuje Maciej Haber, kierownik bocheńskiego zespołu.

MOSiR: J.Gut, T.Węgrzyn – K.Król 12, S.Karwowski 9, T.Kozioł 5, F.Pach 4, M.Bujak 3, M.Janas 2, K.Malinowski 2, M.Zubik 2, M.Imiołek, H.Pamuła, J.Piątkowski, D.Tacik, M.Wąsik.
Trener: Ryszard Tabor.
Vive: P.Duda. B.Świąder. – R.Jamioł 10, J Seweryn 5, K.Kusal 3, K.Adamiec 2, K.Bernacki 2, D.Janus 2, S.Nowak 2, P.Szafarczyk 2, J.Bąk 1, D.Wołowiec 1, F.Fąfara, K.Surmański, S.Piechnik.
Trener: Paweł Tetelewski.
Kary: MOSiR – 2 min, Vive-0 min.

W ramach małopolskiej ligi trampkarzy MOSiR Bochnia uległ w sobotę 2:7 tegorocznemu Mistrzowi Polski rocznika 1999 AS Progres Kraków.

MOSiR Bochnia – Siemacha AS Progres 2:7 (2:2)
Bramki MOSiR: 8’ Francuz asysta Kazek, 30’ Kazek (rzut wolny)
Bramki Progres: 20’, 35’+1, 42’, 45’, 48’, 55’, 66’
MOSiR reprezentowali: Biernat (45’ Seweryn)- Kazek, Korta, Klejdysz, Czerwiński, Matlęga, Tabor, Jusczak (48’ Chlebek), Burkowicz, Palonek, Francuz (46‘ Matras).

9 drużyn wzięło udział w I Powiatowym Turnieju Piłki Halowej jednostek ochrony przeciwpożarowej o Puchar Starosty bocheńskiego Adama ...