W najbliższą niedzielę, 6 lipca, w bocheńskim kinie Regis będzie można obejrzeć spektakl pt. „Pomieszanie z poplątaniem” w wykonaniu rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni. Ponadto aktorzy kwestować będą na rzecz przedszkolnego kolegi swoich pociech – Mikołaja.
„Pomieszanie z poplątaniem” to nieco przewrotna opowieść o bohaterach z popularnych baśni. Negatywni bohaterowie bajek zaczynają się buntować: Złej Królowej znudziło się już dokuczanie Śnieżce, Smok z „Szewczyka Dratewki” chce puszczać latawce, Wilk z „Czerwonego Kapturka” myśli o emeryturce, a Czarownica zbyt polubiła Jasia i Małgosię, aby ich więzić w swoim domku. Wszyscy są zmęczeni niewdzięczną rolą czarnych charakterów, wobec czego postanawiają zniknąć. Ta zmiana powoduje wielkie zamieszanie. Wkrótce cała sytuacja staje się nie do zniesienia – świat bez nich jest po prostu nudny i pozbawiony wyrazu.
Pokaz ma wymiar charytatywny, całkowity dochód (dobrowolne datki) zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – chorego na dystonię 6-letniego Mikołajka – do niedawna ucznia „zerówki” w Przedszkolu nr 5.
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Mikołaja w walce z chorobą, mogą to uczynić, dokonując wpłaty na konto Bank BPH SA: 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 lub Bank BPH SA: 15 1060 0076 0000 3320 0018 2625; koniecznie z dopiskiem „20077 Klejdysz Mikołaj – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.
Przedstawienia o godz. 11.00 i 13.00 (duża sala kina Regis).
fot.: nadesłane
Zobacz również:
– Rodzice przedszkolaków i gimnazjaliści wystąpili na Uzborni – galeria zdjęć.