Strona główna » Z regionu » Policjant z tarnowskiej „drogówki” III na mecie Mistrzostw Polski Policjantów w kolarstwie górskim – zdjęcia

W miniony weekend w Maratonie MTB o Puchar Bike Park, w Obiszowie na Dolnym Śląsku rywalizowali miłośnicy dwóch kółek. W ramach imprezy zorganizowano również Mistrzostwa Polski Policjantów w kolarstwie górskim, będące jedną z konkurencji Mistrzostw Polski w Maratonie. Na starcie niedzielnej imprezy stanęło łącznie 350 zawodników. Wśród nich repezentujący Komendę Miejską Policji w Tarnowie st. sierż. Maksymilian Gierach.

Maks, policjant tarnowskiej „drogówki”, nie tylko nie zawiódł, ale po raz kolejny pokazał świetną formę, zajmując 3. miejsce na podium i tracąc do lidera klasyfikacji, Adama Dziuka z Myszkowa, niespełna 5 minut.

I choć, przebiegająca przez teren Bike Parku MTB Obiszów trasa maratonu, bardzo interwałowa i składająca się głównie ze stromych podjazdów do łatwych nie należała, a nasz policjant startował dopiero z setnej pozycji, to z powodzeniem gonił czołówkę, zajmując w maratonie MTB 20. miejsce, na 350 startujących w nim zawodników.

Warto także dodać, że udział Maksa w niedzielnym wyścigu był możliwy dzięki wsparciu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tarnowie, który tak jak cała komenda nie tylko kibicuje, ale również wspomaga tego utalentowanego policjanta.

Maks jak nazywają go koledzy z pracy, w policji służy 6 rok. Od 3 lat jako policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie strzeże bezpieczeństwa użytkowników tarnowskich dróg. Wcześniej związany był ze stołeczną „drogówką”.

Ostatni start to nie jedyny sukces, jaki na swoim koncie ma związany z klubem Elzat Regamet Bieniasz Bikie Team najszybszy tarnowski policjant- kolarz.

W tym roku w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas Maksymilian Gierach zajął 7. miejsce, a w Mistrzostwach Małopolski w jeździe indywidualnej na czas – 3. miejsce, ze startu wspólnego 1. miejsce. Startował również w wyścigu z serii Road Maraton w Nowym Sączu, gdzie zajął 18. miejsce w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej – 6. W kryterium w Nowym Sączu zajął 2. miejsce oraz został wyróżniony jako najaktywniejszy zawodnik.

Pod koniec sierpnia Maks startował również razem z 167 innymi zawodnikami w zorganizowanym w Łańcucie wyścigu „Klasyk Łańcucki”, który ukończył na pozycji wicelidera, w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych, zwyciężając.

Źródło: KMP w Tarnowie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki podczas działań „Prędkość” rozliczyli 27 kierujących za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. ...