Strona główna » Z regionu » Nowy samochód dla OSP Bieńkowice – zdjęcia

Nowy samochód dla OSP Bieńkowice – zdjęcia

Jednostka OSP Bieńkowice może pochwalić się nowym samochodem. W ramach środków pochodzących z budżetu gminy Drwinia (68 000 zł), dotacji z OW ZOSP RP w Krakowie (50 000 zł) oraz sponsorów udało się zakupić kolejny fabrycznie nowy wóz dla strażaków ochotników z terenu gminy Drwinia.

Samochód Isuzu D Max z napędem 4×4 wyposażony jest w moduł gaśniczy (zbiornik 200 l, agregat ciśnieniowy), wciągarkę elektryczną zamontowaną z przodu pojazdu, hak holowniczy, radiotelefon Motorola, urządzenie świetlno-dźwiękowe. Producent zabudowy pojazdu wykonał również mocowania dla sprzętu, który znajdował się dotychczas na wyposażeniu jednostki. Łączny koszt zakupu samochodu wyniósł 139 968 00 zł. Zakupiony samochód oraz quad (wcześniej zakupiony dla OSP Dziewin) będzie bardzo pomocny w patrolowaniu wałów przeciwpowodziowych oraz terenów zagrożonych podczas powodzi – podaje Urząd Gminy Drwinia.

fot.: UG Drwinia

Zobacz także

Policjanci z Brzeska zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się skradzionym samochodem

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który prowadził samochód dostawczy mając blisko ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code