Dziennikarz, prezenter telewizyjny, pisarz – Marcin Meller zagości w bocheńskiej bibliotece. O swoich „Opowieściach terenowo-przygodowych” będzie opowiadać w bocheńskiej bibliotece 25 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
Spotkanie z Marcinem Mellerem odbędzie się 25 listopada (poniedziałek) o godz. 17.30. Autor będzie promować sowją najnowszą książkę „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”.
Marcin Meller przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. Od 2005 r. współprowadzi poranny program „Dzień Dobry TVN”, przez wiele lat razem z Kingą Rusin, a od niedawna w parze z Magdą Mołek. Był gospodarzem autorskiej audycji „Mellina” w Roxy FM, nadawanego przez TVN w latach 2000 – 2002 reality show „Agent” i felietonistą „Wprost”, od marca 2012 pisze felietony do „Newsweeka”. Od czterech lat na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”, w którym rozmawia z ludźmi kultury i shaw-businessu o wydarzeniach minionego tygodnia.
W 2012 roku wydał wspólnie z żoną Anną Dziewit – Meller swoją pierwszą książkę „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, w tym roku ukazała się druga książka autorstwa Marcina Mellera „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. Publikacja ta jest zbiorem najlepszych tekstów popularnego dziennikarza, z których czytelnicy dowiedzą się między innymi: dlaczego Marcin Meller został uznany za asystenta generała wojska polskiego, jak udawał rannego oficera polskiego batalionu, dlaczego księgowość w „Polityce“ nie rozliczyła mu skrzynki wódki z promu oraz dlaczego ważni politycy dzwonili do jego ojca, aby zmusił syna do wycofania tekstu z druku.
Ten zbiór reportaży tak zaopiniowano „Marcin Meller potrafi w dwóch zdaniach dotrzeć do sedna spraw, ale też zuchwale tropi absurdy i paradoksy współczesnego świata, konfrontuje kulturę zachodnią z tradycjami krajów Wschodu, w zdarzeniach życia codziennego dopatruje uniwersalnych zasad. A wszystko opowiada z właściwym sobie humorem, dystansem, ciętym językiem. Uzupełnia historie o prywatne dygresje i komentarze przyjaciół i wrogów. Poza felietonami i reportażami publikowanymi w prasie, w książce znajdują się również teksty zdradzające kulisy pracy dziennikarza, nieznane fakty i „afery“ związane z niektórymi kontrowersyjnymi wypowiedziami autora, inne historie mają swoją kontynuację „po latach” lub zostały skomentowane „świeżym okiem”.”
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Marcina Mellera. Zapraszamy do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, wstęp wolny.