Strona główna » Sport » Krzysztof Buczek – dwukrotny mistrz Europy

Krzysztof Buczek – dwukrotny mistrz Europy

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni Krzysztof Buczek zdobył tytuł Mistrza Europy. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym odbywały się w dniach 7 – 8 grudnia 2013 r. w Pradze.

Nasz reprezentant Polski przywiózł z Czech dwa złote medale i jeden brązowy. Krzysztof Buczek stanął na najwyższym podium wygrywając konkurencję KATA drużynowe. Po raz drugi miał zaszczyt wysłuchać hymnu Polski stojąc na podium jako Mistrz Europy w konkurencji ENBU. Trzeci medal Mistrzostw Europy, tym razem brązowy  Krzysztof Buczek zdobył w konkurencji KATA.

Uczeń II LO Krzysztof Buczek zdobył trzy medale na Mistrzostwach Świata  w Karate, które odbywały się na początku grudnia w Pradze, pokonując w zaciętej walce wielu utytułowanych zawodników. Krzysztof Buczek zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w kategorii ENBU.(ENBU – konkurencja, która polega na reżyserowanej walce mężczyzny i kobiety techniką karate. Czas trwania walki wynosi od 0.55 sek.do 1.05 min).

Drugi brązowy medal Mistrzostw świata nasz wspaniały zawodnik zdobył w FUKUGO – konkurencji mającej wyłonić najwszechstronniejszego zawodnika. Krzysztof pokonał zawodników z Włoch, Rumuni i Białorusi w rundach KUMITE, czyli walce bezpośredniej oraz w rundach KITEI, czyli kompozycje ruchów. Uczeń II LO pokonał nawet faworyzowanego zawodnika Rosji.

Po raz trzeci Krzysztof Buczek stanął na podium Mistrzostw Świata  w konkurencji  KUMITE drużynowe – razem z zawodnikami z polskiej reprezentacji zdobył brąz.

W styczniu w II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się pokaz walk karate  i pokaz sztuki samoobrony zaprezentowany przez całą reprezentację Polski oraz trenera reprezentacji Rafała Wajdę.

buczek7

9 drużyn wzięło udział w I Powiatowym Turnieju Piłki Halowej jednostek ochrony przeciwpożarowej o Puchar Starosty bocheńskiego Adama ...