Strona główna » Więcej wydarzeń » Finał festiwalu ” Integracja Malowana Dźwiekiem”. Galeria i filmy

Finał festiwalu ” Integracja Malowana Dźwiekiem”. Galeria i filmy

Można przyjść na koncert finałowy, na pewno będzie fajnie. Będą gwiazdy, można pozbierać autografy, można sobie zrobić z gwiazdami zdjęcie. Super sprawa. Ale kogo obchodzi, kto włożył swój czas, pasję i ogromną pracę w organizację?

Czwartek 24 maja był dniem, kiedy odbywał się finał festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem”. Przez dwa poprzedzające go dni trwały warsztaty, na których w permanentnej burzy mózgów, krystalizowały się pomysły i tworzyły się przyjaźnie. Były gwiazdy, które spadły na ziemię. Trenerzy, którzy tylko dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, mogli pomóc objąć i ogarnąć zderzające się światy. Trenerzy, którzy wraz z dzieciakami, tworzyli tęczowy patchwork, złożony z dźwięków, których często nie było i trzeba było je wymyślić, wynaleźć i odkryć.

Piękna to była praca. Byliśmy jej świadkami. Rozmawialiśmy z trenerami i uczestnikami, a w głowie malował się powoli obraz tego wydarzenia. Ciągle zabiegany wice dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, Jurek Turek z telefonem przyklejonym do ucha. Dzieciaki z ośrodka przejęte rolą kucharzy i kelnerów, kelnerek, niestrudzony kierowca kursujący pomiędzy budynkami i ciągłe wrzenie, szalona atmosfera, bieganina i mnóstwo emocji. A najfajniejsze były zajęcia. Kombinacje, drążenie tematów, odczytywanie znaczeń w znanych tekstach, poszukiwanie połączeń i dzielenie fraz. Taki to był czas.

Efektem tych działań był czwartkowy koncert. Świetnie przygotowana scena, nagłośnienie i światło. Miejsce, w którym nie było barier dla ludzi na wózkach. I emocje. Emocje wykonawców, które swoją siłą mogłyby podnieść dach naszej hali. Emocje i radość, której nikt artystom nie zabierze. Poniżej Rita Skalska i Antek Sorówka ze Szczecina.

Był taki moment, pewnie banalny, kiedy Ola i Michał śpiewali „ chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil” i wydaje się, że dla wykonawców, ta chwila właśnie taką była, a my na pewno zapamiętamy ich występ.

Rozmawialiśmy z trenerami, wszyscy zgodnie przyznali, że uczestnicy festiwalu, są całkowicie pełnosprawni, a gadanie o częściowej niepełnosprawności jest bzdurą, bo nie tylko w muzyce, to nie ma znaczenia, wystarczy chcieć zrozumieć i jak nam powiedział Artru Barciś – współ czuć, pisane oddzielnie. Poniżej zwycięzcy w kategorii „zespół” Meteor z Zamościa.

http://youtu.be/15vKFZ6DnUw

W czasie wypisywania dyplomów swój recital zaprezentował Artur Barciś. Była to humorystyczna opowieść o pracy aktora. Przed koncertem rozdano nagrody i wyróżnienia. Na scenie wśród laureatów pojawił się Patrik Lauer starosta z Saarlouis, który zaśpiewał z niepełnosprawnym chłopcem. Kiedy ze sceny zeszli laureaci festiwalu, przyszedł czas na drużynę Marka Piekarczyka z Voice of Poland. Marek mówił, że w jego drużynie nie było słabych głosów i znalazło to potwierdzenie na scenie. Wysłuchaliśmy świetnych wokalistów, a w finale Dorota Osińska pokazała, jak pięknie można, śpiewając, opowiedzieć najgłębsze emocje.

Na koniec słów kilka o Marku Piekarczyku, który całe swoje honorarium przeznaczył na nagrody dla wyróżnionych przez siebie wykonawców, i sobie tylko wiadomym sposobem, znalazł takiego dostawcę, który tablety i komputer dostarczył w bardzo promocyjnych cenach.

Wielki ukłon należy złożyć przed organizatorami i nie da się wymienić wszystkich zaangażowanych w ten festiwal. Dość powiedzieć, że przeżyliśmy dzięki nim kilka pięknych chwil. Poniżej wyniki.

NAGRODY PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO
Kategoria: Zespół muzyczny
Zespół „METEOR” – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz
Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu
Kategoria: Duet muzyczny
Andrzej Burzak – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi Karolina Sojka – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni
Kategoria: Solista
Julia Bagioska – Szkoła Podstawowa w Stróżach

NAGRODY PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO ZA PRZYGOTOWANIE UCZESTNIKÓW
1. Ewa Kozak – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni
2. Ryszard Palczewski – Szkoła Podstawowa w Rzezawie
3.Kazimiera Żak (mama Andrzeja Burzaka)

NAGRODY RZECZNIKA PRAW DZIECKA MARKA MICHALAKA
Kategoria: Duet muzyczny
1. Aleksandra Gaweł – Publiczne Gimnazjum w Wiślicy Michał Hyjek – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mielcu
2. Erwin Szydłowski – Szkoła Podstawowa w Rzezawie Jakub Nowakowski – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego
w Bochni
3. Agnieszka Bobryk – Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku Ewelina Kryk – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bystrzycy

WYRÓŻNIENIA
1. Monika Wieczorek – Liceum Ogólnokształcące w Golinie Sylwester Ksyt – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej
w Tomaszowie Mazowieckim
2. Patrycja Wójcik – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotej Jacek Uchaoski – Dom Kultury w Dmielowie
3. Maciej Wójtowicz – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kędzierzynie Koźlu Kamila Szeliga – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaj Kopernika w Rzeszowie Jowita Ochnio – Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystao” we Włodawie (trio)
4. Oliwia Wieczorek – Szkoła Podstawowa w Golinie Patrycja Musielak – Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie
5. Martyna Plewa – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu Natalia Zielioska – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Frysztaku
6. Patrick Lauer (Starosta Powiatu Saarlouis) Nico Jung (Szkoła Specjalna w Saarlouis)
7. Karolina Klimkowicz Justyna Ostojewska – Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lublinie Katarzyna Pieczonka – Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami Integracyjnymi w Stalowej Woli
8. Rita Skalska – Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie Antoni Sorówka – Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie
9. Zespół „ZAWODOWCY” – Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Nowym Sączu
10. Zespół Re – Format” – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kaczynie

Jedną z nagród jest gościnny występ na scenie krakowskiego rynku podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, który odbędzie się 8 czerwca. Nagrodzony duet wystąpi tam z rekomendacji Marka Piekarczyka, który będzie jurorem tego festiwalu.Jest to występ pozakonkursowy, na specjalne zaproszenie Anny Dymnej. Nagrodę tą otrzymał duet Jakub Nowakowski (SOSW w Bochni) oraz Erwin Szydłowski (Szkoła Podstawowa w Rzezawie)z piosenką „Kaczka dziwaczka”.

Nagrody i wyróżnienia od Marka Piekarczyka otrzymali: Patrycja Wójcik (laptop), Jowita Ochnio (tablet), Maciej Wójtowicz (tablet), Jacek Uchaoski (tablet) Magdalena Wywiał (tablet). Natomiast: Oliwia i Monika Wieczorek, Andrzej Burzak, Aleksandra Gaweł, Paulina Gawrooska, Ania Rusin, Aleksandra Semerda i Zofia Sydor,Natalia Lewandowska, Marie Breuer,Daniela Sibillino i Kamila Szeliga zostali wymienieni przez niego, jako interesujące osobowości festiwalu.

Zobacz także

IV tura ferii zimowych z PKP Intercity

12 lutego rozpocznie się ostatnia tura ferii zimowych. Na dwutygodniowy wypoczynek od zajęć edukacyjnych udadzą ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code