Strona główna » Z regionu » Drwinia: Nagrody dla wybitnych sportowców

Drwinia: Nagrody dla wybitnych sportowców

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy najwybitniejsi sportowcy z gminy Drwinia otrzymali nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe.

To już trzeci raz, kiedy wójt gminy Drwinia Jan Pająk przyznał nagrody sportowcom, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju jaki i na arenie międzynarodowej. W tym roku uhonorowano siedmiu mieszkańców gminy Drwinia: Joannę Tomala, Bognę Bielecką, Annę Mikler, Karola Kowalskiego, Jakuba Nosalskiego, Krzysztofa Kozaka, Patryka Klasę.

W imieniu wójta gminy nagrody wręczyli: z-ca wójta Mateusz Kracik, przewodnicząca rady Małgorzata Bawół i  przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Ewa Madej.

Wszyscy wyróżnieni sportowcy otrzymali nagrody pieniężne za osiągnięte wyniki sportowe. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć sportowych.

Sportowcy z gminy Drwinia nie raz udowodnili, że walczą o najwyższe podium. Oto ich wyniki:
1)    Joanna  Tomala:
– I miejsca w rozegranych w duńskim Odense Mistrzostw Europy w strzelectwie w konkurencji drużynowej pistoletu pneumatycznego juniorek (marzec 2013r.),
– III miejsce w Mistrzostwach Europy w konkurencji pistoletu 25 m w kategorii juniorek w Chorwacji (lipiec 2013r.),
– I miejsce w konkurencji pistolet sportowy i I miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny w Międzynarodowych  Mistrzostwach Wybrzeża w strzelectwie sportowym w Ustce (maj 2013r.),
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji pistoletu  pneumatycznego we Wrocławiu (czerwiec 2013r.),
– I miejsce w Zawodach Międzynarodowych „Mistrzostwa Polski” w konkurencji pistoletu pneumatycznego we Wrocławiu (czerwiec 2013r.)

2)    Bogna Bielecka:
udział w 2013 roku w Mistrzostwach Europy w Celności Lądowania i Akrobacji Spadochronowej w Rosji ( ustanowienie rekordu Polski i  uzyskanie drużynowo tytułu drugiego Wicemistrza Europy w skokach na celność lądowania (wrzesień 2013r.)

3)    Anna  Mikler:
– zajęcie I miejsca i uzyskanie tytułu Mistrza Polski Juniorów  w sztafecie 4 x 400 m ( Białystok 2012 r.), Wicemistrzostwo Polski AZS Juniorów w sztafecie 4×400 m (Łódź 2012 r.), zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski AZS Juniorów w biegu na dystansie 1500m (Łódź 2012)

4)    Karol Kowalski:
– II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo – Zakopane 2013 r.,
– II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Judo w Wolbromiu (wrzesień 2013 )

5)    Jakub Nosalski:
– I miejsce w International Judo Turnament Zmkoroska Open Slowacja,
– udział w Pucharze Europy Młodzików U-15 – Węgry (czerwiec 2013 r.),
– I miejsce drużynowo i III indywidulanie w Międzynarodowym Pucharze Judo w Kopalni Soli Bochnia (czerwiec 2013),
– I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzików- Wolbrom (czerwiec 2013),
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo Zakopane (październik 2013 r.)

6)    Krzysztof Kozak:
– I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Salzburgu w Austrii (maj 2013r.),
– uczestnictwo w Pucharze Europy Młodzików Węgry Gyour 2013,
– I miejsce indywidualnie i drużynowo w Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni (czerwiec 2013),
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików Bochnia (kwiecień 2013 r.)

7)    Patryka Klasa:
– III miejsce w Pucharze Europy Federacji I.K.B w Sztukach Walki w konkurencji Semi kontakt – 40 kg w Żywcu  (październik 2012 r.)
–  III miejsce w Pucharze Europy Federacji I.K.B w Sztukach Walki w konkurencji Ju-Jitsu- 40 kg w Żywcu (październik 2012 r.).

Zobacz także

Tragiczne piątkowe popołudnie nad wodą

W Dunajcu, w miejscowości Domosławice (powiat brzeski) utonął młody człowiek.  W Czchowie nurt rzeki porwał także 54-latka ale uratował ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code