Strona główna » Sport » Contimax MOSiR Bochnia uległ rywalom

Contimax MOSiR Bochnia uległ rywalom

W minioną sobotę, 18 października, nasi siatkarze przegrali kolejny mecz. Tym razem naszych zawodników pokonała drużyna TSV Cell Fast Sanok 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:20), zajmująca obecnie pierwsze miejsce w tabeli.

Bocheńscy siatkarze wyszli na boisko zmotywowani i gotowi do ostrej walki. Niestety popełniali zbyt dużo błędów, które doskonale wykorzystała drużyna przeciwna. Sanoczanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:3, po tym, jak skutecznie zaatakował Daniel Gąsior. Bocheńska drużyna miała problemy z odbiorem zagrywki i o przerwę na żądanie poprosił trener MOSiR-u, Robert Banaszak. Był to dobry ruch szkoleniowca, ponieważ bochnianie odrobili straty, poprawili swoją grę i po ataku Konrada Stajera mieli jeden punkt więcej od miejscowej ekipy (8:7). Na tą sytuację szybko zareagował trener TSV – Piotr Podpora i zaprosił na rozmowę swoich podopiecznych, przerywając w ten sposób punktową serię bochnian. Bardzo dobrze w polu zagrywki i ataku spisywał się Jakub Zmarz, były gracz TSV, który w znaczny sposób przyczynił się do prowadzenia swojej drużyny (18:16). Bochnianie byli lepszą drużyną w tym okresie gry i po ataku Jakuba Czubińskiego wygrali pierwszą odsłonę spotkania w stosunku 25:20. Drugi set tego spotkania dobrze otworzył TSV. Kontuzja Szymona Ściślaka nieco skomplikowała sytuację zawodników CONTIMAX-u jednak nie poddawali się i nadal stawiali opór gospodarzom. Kontuzjowanego kolegę zastąpił na boisku Krzysztof Pustelnik. Od stanu 12:10 dla TSV rozpoczęła się wymiana ciosów, raz jedna, a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie, po czym je traciła. Ostatecznie set zakończył się wygraną gospodarzy. Trzecia odsłona spotkania miała jednostronny przebieg, sanoczanie podbudowani zwycięstwem w poprzednim secie odrzucili swoich rywali od siatki, konsekwentnie zdobywając kolejne punkty. Czwarty set spotkania był dla bocheńskiej drużyny grą o „wszystko”, porażka oznaczała bowiem zakończenie rywalizacji. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, jednak to gospodarze okazali się zwycięzcami tego seta, a jednocześnie całego spotkania – relacjonuje przebieg meczu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Skład TSV Cell Fast Sanok: Piotr Wesołowski, Daniel Gąsior, Tomasz Kusior, Paweł Rusin, Dariusz Jakubek, Jakub Kalandyk, Piotr Sokołowski (libero) oraz Grzegorz Mańko, Rafał Matuła, Marcin Golonka.

Skład Contimax MOSiR Bochnia: Mateusz Jarzyna, Konrad Stajer, Jakub Zmarz, Roman Kącki, Jakub Czubiński, Szymon Ściślak, Bartosz Luks (libero) oraz Krzysztof Pustelnik, Maciej Grajoszek, Jakub Habel, Rafał Madej.

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki:
– Płomień Sosnowiec – MKS Andrychów – 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:17);
– LKS Kłos Olkusz – MCKiS Jaworzno – 0:3 (29:31, 13:25, 18:25);
– PWSZ Karpaty Krosno – Wisłok Strzyżów – 3:1 (25:20, 25:23, 25:27, 25:18);
– Błękitni Ropczyce – Hutnik Dobry Wynik Kraków – 0:3 (24:26, 21:25, 19:25).

10 MKS Wisłok Strzyżów 4 0 : 4 3 : 12 300 : 369

Najbliższy mecz bocheńscy siatkarze rozegrają na własnym boisku – w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul Poniatowskiego 32 w Bochni z zespołem LKS Kłos Olkusz. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 25 października. Początek spotkania o godz. 15.30

BILETY

Bilety można nabyć na miejscu rozgrywek w Hali Widowiskowo- Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32 w Bochni – pół godziny przed zapowiadanym spotkaniem.
Cena: 6 zł – normalny, 3 zł – ulgowy (dla młodzieży uczącej się do 26. roku życia za okazaniem legitymacji).

Rok przed 100-leciem istnienia Bocheńskiego Klubu Sportowego do sieci trafia dokument zrealizowany przy okazji wystawy z okazji 95-lecia ...