Strona główna » Z regionu » Brzesko: Okradli sklep z wartościowych alkoholi

Brzesko: Okradli sklep z wartościowych alkoholi

W dniu 26 stycznia 2015r funkcjonariusze brzeskiej Policji otrzymali informację od przedstawicieli firmy zajmującej się ochroną jednego z supermarketów na terenie miasta o ponownym pojawieniu się amatorów darmowych zakupów. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania przy udziale pracowników ochrony dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat, mieszkańców woj. Śląskiego.

W trakcie czynności procesowych ustalono, iż byli oni częstymi „klientami” tego sklepu. Jak potwierdził zgromadzony materiał dowodowy za każdym razem mężczyźni dokonywali kradzieży nawet po kilka butelek samych markowych alkoholi takich jak Ballantines, Stock, Jin Beam, Grants Master. Sprawcy zagarnęli alkohole na łączną sumę około 1000 złotych. Zostali oni zauważeniu i w pierwszym momencie ujęci przez pracowników ochrony. Dobra współpraca brzeskich kryminalnych z ochroną w tym zabezpieczone zapisy monitoringów pozwoliły na ustalenie więcej tego typu czynów.
podaje podinsp. Bogusław Chmielarz, naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni jest zagrożone karą 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Nowoczesne kojce oraz wybiegi dla psów służbowych w KPP Brzesko

Nowa siedziba Komendy Powiatowej w Brzesku to nie tylko nowoczesne miejsce pracy policjantów i obsługi ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code