Strona główna » Sport » Siatkarze Contimax MOSiR wygrali z Krosnem

Siatkarze Contimax MOSiR wygrali z Krosnem

W sobotę 24 stycznia drugoligowi siatkarze Contimax MOSiR Bochnia gościli u siebie zespół PWSZ Karpaty Krosno i pokonali sąsiadów z tabeli 3:1.

Ta wygrana to miód na serce siatkarzy, którzy po poprzedniej kolejce mieli tyle samo punktów co Karpaty (20). Jak podkreślali szkoleniowcy bocheńskiego zespołu w środku tabeli zrobiło się ciasno i należało wygrać nadchodzący mecz, by utrzymać piąte miejsce. I to naszym siatkarzom, trenowanym przez Roberta Banaszaka, udało się! Po spotkaniu z Krosnem Contimax MOSiR nadal jest dokładnie w połowie tabeli, a goście spadli jedno oczko w dół.

Zwycięstwo zespołu w sobotnim spotkaniu w ocenie wielu osób było jak najbardziej zasłużone. Bardzo dobra gra, zwłaszcza Habla oraz Ściślaka, który znakomicie kończył akcje. Cały zespół wart jest pochwały za piękną walkę. – I oby tak dalej – mówi kierownik drużyny Czesław Kumorek, który już żyje nadchodzącym meczem. – To będzie trudna wyprawa – podkreśla w kontekście wyjazdu do Ropczyc. W następnym spotkaniu znów bowiem będziemy walczyć o kolejne punkty, a mamy w tej chwili ich tyle samo, co Błękitni – 23. – Jeżeli zagramy z takim samym zaangażowaniem, jak w meczu z Karpatami, to można mieć nadzieję na dobre spotkanie – mówi Cz. Kumorek.

Contimax MOSiR Bochnia & PWSZ Karpaty Krosno 3:1 (25:19, 28:26, 17:25, 25:20)

Contimax MOSiR reprezentowali: Jakub Habel, Szymon Ściślak, Konrad Stajer, Jakub Zmarz, Maciej Grajoszek, Jakub Czubiński, Bartosz Luks (libero), Roman Kącki, Mateusz Jarzyna.

PWSZ Karpaty reprezentowali: Arkadiusz Baran, Damian Sąpór, Dariusz Zborowski, Tomasz Sadzała, Robert Książkiewicz, Bartosz Wojtal, Filip Płonka, Michał Żywiec (libero), Kamil Maj, Michał Witkoś.

NASTĘPNE SPOTKANIA
Jak już wspomniano wyżej, najbliższy mecz (31 stycznia 2015r.) na wyjeździe z zespołem  KS Błękitni Ropczyce. Potem dwutygodniowa przerwa i spotykanie w Bochni 14 lutego. Wówczas gośćmi będą krakowianie – drużyna UKS Hutnika. Szczegóły wkrótce.

Prawie 850 tysięcy złotych pozyskał Powiat Bocheński na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji. Dzięki tym środkom powstaną ...