Strona główna » Sport » Zakończenie IV Ligi Strzeleckiej KS LOK „PUSZCZA” Dziewin – „SOBOLIK” Chrostowa

Zakończenie IV Ligi Strzeleckiej KS LOK „PUSZCZA” Dziewin – „SOBOLIK” Chrostowa

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni w dniu 18 maja br. zmierzyły się po raz ostatni w tym drużynowym sezonie strzeleckim Kluby „PUSZCZA” Dziewin i  „SOBOLIK” Chrostowa. W finałowym turnieju zawodnicy zmierzyli się strzelając z broni bocznego zapłonu kbks na dystansie 25 metrów.

Po dziewięciu co miesięcznych turniejach różnica punktowa była niewielka. Ostatecznie zwyciężył KS LOK „PUSZCZA” Dziewin uzyskując w sumie 7515 punktów, pokonując rywala 26 punktami. Jest to suma wszystkich uzyskanych punków w sezonie przez pięciu najlepszych zawodników każdej z drużyn.

W kategorii indywidualnej zwyciężył Jan Nowak z „SOBOLIKA”, miejsce drugie zajął Leszek Machaj z „PUSZCZY” i na miejscu trzecim uplasował się Kacper Machaj z „PUSZCZY”.

W tabeli końcowej w pierwszej dziesiątce znaleźli się;

1. Nowak Jan – 80 pkt. („Sobolik” Chrostowa)
  2. Machaj Leszek – 61 pkt. („Puszcza” Dziewin)
  3. Machaj Kacper – 60 pkt. („Puszcza” Dziewin)
  4. Statek Darek – 57 pkt. („Sobolik” Chrostowa)
  5. Machaj Bartek – 48 pkt. („Puszcza” Dziewin)
  6. Rajzer Tomasz – 46 pkt. („Sobolik” Chrostowa)
  7. Więcek Jakub – 44 pkt. („Puszcza” Dziewin)
  8. Szewczyk Jan – 40 pkt. („Sobolik” Chrostowa)
  9. Szczygieł Józef – 39 pkt. („Puszcza” Dziewin)
  10. Kozak Zbigniew – 38 pkt. („Puszcza” Dziewin)
  11. Nowak Patryk – 38 pkt. („Sobolik” Chrostowa)

W kategorii „największa ilość uzyskanych punktów” wygrał Jan Nowak z „SOBOLIKA”.

Zwycięzcom puchary wręczył Prezes Organizacji Powiatowej LOK w Bochni Rafał Pląder. Zawodnikom kibicowały przybyłe rodziny, a rywalizacja zakończyła się tradycyjnym poczęstunkiem i planami na kolejny już sezon.

oprac. Leszek Machaj

Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w sobotę 13 stycznia wzięli udział w XII Turnieju Judo Dzieci ...