Strona główna » Wydarzenia » Małopolskie Obchody Święta Policji w Bochni – galeria zdjęć

Małopolskie Obchody Święta Policji w Bochni – galeria zdjęć

Środowe wydarzenia, jakie miały miejsce na bocheńskiej płycie rynku, przyniosły awanse, wyróżnienia oraz medale także dla lokalnej policji. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. policjanci z Bochni oraz Nowego Wiśnicza.

Na wstępie głos zabrał nadinspektor Mariusz Dąbek, który podziękował lokalnym władzom za zaproszenie, że to właśnie w 95 rocznicę, święto Policji, mogliśmy obchodzić na ziemi bocheńskiej.

Wyjątkowe spotkanie zgromadziło takich gości jak: nadinspektor Wojciech Olbryś,  Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, władze miasta oraz powiatu bocheńskiego a także przedstawicieli prokuratury, wojska i zaprzyjaźnione jednostki spoza granic Polski.

Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej oraz efektownej defiladzie nadszedł czas na wyróżnienia i awanse dla Policjantów. Nazwiska wyróżnionych były kolejno odczytywane ze względu na stopień oraz charakter odznaczenia. Nominacje były różne. Policjanci otrzymywali medale za pełnienie długoletniej służby a także za poszczególne zasługi w policji.

Wśród awansowanych w Korpusie Oficerów Młodszych znalazł się m.in. Komisarz Marcin Sak Naczelnik Wydziału Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na honorowe odznaczenie zasłużył sobie aspirant sztabowy Mariusz Mardosz specjalista z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Wydarzenia, które miały miejsce tego dnia w Bochni, były także okazją do wręczenia nagród dla laureatów plebiscytu „Policjant Roku”.  Zwycięzcą został starszy aspirant Robert Gładysz przedstawiciel Komendy Powiatowej w Brzesku. Pozostali czterej laureaci z oddziałów policji w Krakowie oraz Nowym targu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po wręczeniu wyróżnień, Przedstawiciel ”Gazety Krakowskiej”  Polska Press Andrzej Wojdyło, podsumował: Z ogromną przyjemnością spotykam się z państwem żeby podsumować już trzeci plebiscyt pt. policjant roku. Kiedy 3 lata temu wraz z Panem Generałem Dąbkiem podejmowaliśmy decyzję o tym, żeby plebiscyt zorganizować, traktowaliśmy to bardziej w formie eksperymentu. Melduje Panie komendancie, że eksperyment się powiódł.

Warto dodać, że w plebiscycie oddano aż 14 179 głosów na 77 zgłoszonych kandydatów.

Na zakończenie swój głos w kierunku Policji skierował Wojewoda Małopolski Jerzy Miller-  Każdy z nas chce mieszkać, żyć w bezpiecznym miejscu. Granice Polski są bezpieczne, ale tylko Państwu zawdzięczamy to, że czujemy się bezpieczni a w Małopolsce bardziej bezpieczni niż średnio w Polsce. To zasługa Państwa umiejętności i Państwa poświęcenia.

Zobacz także

Kolejne ulice zyskają nowe nawierzchnie

21 sierpnia Burmistrz Miasta Bochnia Magdalena Łacna podpisała umowę na realizację kolejnej części  zadania pn. „Wykonanie nawierzchni ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code