Strona główna » Kultura » Wyniki 58. konkursu lipnickich palm i rękodzieła artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej

Wyniki 58. konkursu lipnickich palm i rękodzieła artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej

Po obejrzeniu 55 palm zgłoszonych do tegorocznego Konkursu, w tym: 2 palm w kategorii palm najwyższych (powyżej 22 metrów), 5 palm w wysokich (od 14 do 22 metrów), 17 palm średnich (od 7 do 14 metrów) oraz 31 palm niskich (od 3 do 7 metrów). W Biurze Organizacyjnym oceniane były palmy dziecięce do 3 metrów wysokości, których zgłoszono 86.

Komisja konkursowa w składzie:
– Bernadetta Błoniarz – etnolog
– Monika Żona – plastyk
– Justyna Bodurka – historyk

postanowiła przyznać następujące miejsca:

W KATEGORII PALM NAJWYŻSZYCH POWYŻEJ 22 METRÓW

GRAND PRIX dla Zbigniewa Urbańskiego z Rodziną z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 30,04 m

I MIEJSCE dla Andrzeja i Piotra Leszczyńskich z Lipnicy Dolnej, wysokość palmy 26,28 m

W KATEGORII PALM WYSOKICH – OD 14 DO 22 METRÓW

GRAND PRIX dla Marii i Krzysztofa Sieczka z Woli Nieszkowskiej, wysokość palmy 15,13 m

DWA RÓWNORZĘDNE I MIEJSCA dla:

Andrzeja Plewy z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 14,37 m
Rodziny Mechów z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 20,80 m

II MIEJSCE dla Daniela i Małgorzaty Drąg z Lipnicy Dolnej, wysokość palmy 16,58 m

III MIEJSCE dla Józefa Rysaka z Lipnicy Dolnej

W KATEGORII PALM ŚREDNICH – OD 7 DO 14 METRÓW

GRAND PRIX dla Iwony Machał z Lipnicy Murowanej

I MIEJSCE dla Stanisławy Piech z Lipnicy Murowanej

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA dla:

Jakuba Machała z Lipnicy Górnej
Mateusza Machała z Lipnicy Murowanej

III MIEJSCE dla Marii Krzyszkowskiej z Lipnicy Dolnej

SZEŚĆ RÓWNORZĘDNYCH IV MIEJSC dla:

Krzysztofa i Jakuba Leszczyńskich z Lipnicy Dolnej
Małgorzaty Sieczka z Woli Nieszkowskiej
Pawła Fasugi z Lipnicy Górnej
Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej
Stanisława Włodarczyka z Lipnicy Górnej
Rodziny Klejdyszów z Lipnicy Murowanej
DWA RÓWNORZĘDNE V MIEJSCA dla
Sławomira Ichniowskiego z Lipnicy Dolnej
Marka Piś z Lipnicy Murowanej

4 WYRÓŻNIENIA dla:

Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej, klasa IIb gimnazjum
Piotra Wąsowicza z Rodzicami z Lipnicy Murowanej
Andrzeja Wąsowicza z Lipnicy Murowanej
Rodziny Herodów z Lipnicy Dolnej

W KATEGORII PALM NISKICH – OD 3 DO 7 METRÓW

GRAND PRIX dla Damiana i Angeliki Heród z Lipnicy Murowanej

I MIEJSCE dla Kacpra Zatorskiego z babcią Marią z Lipnicy Dolnej

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA dla:

Julii Zatorskiej z babcią Marią z Lipnicy Dolnej
Moniki Mucha z Lipnicy Murowanej

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA dla:
Pauliny i Nadii Leszczyńskich z Lipnicy Dolnej
Przedszkola Samorządowego z Lipnicy Murowanej

PIĘĆ RÓWNORZĘDNYCH IV MIEJSC dla:

Bartosza i Jana Pałka z Lipnicy Murowanej
Gabrieli Sieczka z Woli Nieszkowskiej
Przedszkola Samorządowego z Rajbrotu
Rodziny Salamon z Milówki
Szczepana Paproty z Lipnicy Górnej

SIEDEM RÓWNORZĘDNYCH V MIEJSC dla:

Mateusza Leszczyńskiego z Lipnicy Dolnej
Zespołu Szkół z Lipnicy Murowanej, kl. VI a
Szymona Fabiana wraz z Marią i Krzysztofem Sieczka z Zawady
Bogdana Ichniowskiego z Lipnicy Dolnej
Jolanty Ichniowskiej z Lipnicy Dolnej
Sylwestra Pilcha z Buczyny
Emilii i Zuzanny Jamróz z Lipnicy Dolnej

SIEDEM WYRÓŻNIEŃ dla:

Adriana Pilcha z Buczyny
Michała Dominika z Lipnicy Dolnej
Wojciecha Romana z Borównej
Justyny Dominik z Lipnicy Dolnej
Natalii Duda z Lipnicy Murowanej
Andrzeja Goryla z Lipnicy Górnej
Emilii i Huberta Przybyłko z Lipnicy Murowanej

DYPLOMY ZA UDZIAŁ otrzymali:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Śledziejowicach
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Celinach
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Sieciechowicach
Przedszkole „Alladyn”, oddział Raciborsko
Gimnazjum z Nowego Wiśnicza
Studenckie Koło Przewodników Górskich, oddział w Krakowie

Dodatkowo w kategorii palm dziecięcych do 3 metrów wysokości wylosowane zostały 4 nagrody: dwie ufundowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz dwie ufundowane przez Wójta Gminy Lipnicy Murowana, które otrzymali: Zuzanna Klimek z Lipnicy Dolnej, Lidia Trojanowska z Lipnicy Murowanej, Aleksandra Jakubska z Krakowa, a także Kacper Pawlik z Bochni.

Zobacz także

Basen w Bochni nieczynny aż do połowy lutego

Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni w swoim komunikacie informuje, iż z przyczyn od nas niezależnych (m.in. awaria silnika centrali wentylacyjnej) ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code