Strona główna » Sport » Szczypiorniści MOSiR Bochnia pokonali drużynę z Przeworska

Szczypiorniści MOSiR Bochnia pokonali drużynę z Przeworska

Trwa znakomita passa MOSiR Bochnia. Tym razem podopieczni Ryszarda Tabora rozbili SPR Orzeł Przeworsk, umacniając się na szczycie II-ligowej tabeli.

Zawodnicy MOSiR Bochnia już w spekulacjach przedmeczowych występowali w roli faworytów i trudno było oczekiwać, że świetną serię drużyny z Bochni przerwą Orły z Przeworska. Zawodnicy Mariusza Curzytka (trener Przeworska) kroku bochnianom potrafili dotrzymać tylko do 18 minuty, gdy na tablicy widniał remis 9:9. Od tego momentu spotkania zawodnicy z Bochni pozbawili przyjezdnych złudzeń, trafiając do ich bramki pod rząd osiem razy, nie tracąc w tym okresie gry żadnego gola.

W drugiej części spotkania bochnianie nie spuszczali z tonu, systematycznie powiększając przewagę nad rywalem i już wówczas było przesądzone, że dwa punkty padną łupem gospodarzy. W ostatnich 20 minutach meczu bocheński szkoleniowiec zaczął rotować składem, dając szansę występu wszystkim zawodnikom z ławki, którzy podołali zadaniu, dobrze zastępując podstawowych graczy. – Nadmienić należy o wspaniałym, sportowym dopingu w czasie meczu, dzięki licznie zebranej publiczności, która była dla naszej drużyny dodatkowym zawodnikiem na boisku – podkreśla Maciej Haber, kierownik bocheńskiej drużyny.

MOSiR Bochnia – SPR Orzeł Przeworsk 36:23 (19:11)

MOSiR: Węgrzyn, Gut, Serwatka – Król 8, Najuch 4, Wąsik 4, Imiołek 3, Janas 3, Kozioł 2, Spieszny 2, Kokoszka 1, Piątkowski 1, Zubik 1, Szewczyk, Więcek.
Kary: 4 min
Karne:5/7
Orzeł: Śliż, Kołacz – Sołek 7, Sowa 5, Majcher 4, Birek 2, Głowiak 2, Curzytek 2, Piątek 1, Karasiński, Gancarz, Szybicki.
Kary: 16 min
Karne: 2/3

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ W GRUPIE IV:

SPR Grunwald Ruda Śląska & KS Wanda Kraków 32:25
SPR Wisła Sandomierz & MKS Biłgoraj 30:23
SPR Zagłębie Sosnowiec & KS Vive II Kielce (przełożony na 3 marca)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – drużyna pauzowała

Jak widać nie wszyscy jeszcze rozegrali 14 kolejkę, układ w poniższej tabeli może więc ulec zmianie. A w wyniku tylko weekendowych meczy – Ruda Śląska wspięła się o jedno miejsce wyżej na pozycję wicelidera, na czwarte miejsce (z szóstego) weszła Wisła Sandomierz.